Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

XRP Neden Yükseldi? Neden Düşüyor?

ripple-finans haritası

Son birkaç gün içerisinde WallStreetBets (WBS) hareketinin damgasını vurduğunu dile getirebiliriz. Ayrıca bu durum sadece kripto para üzerinde değil tüm ekonomi üzerinde büyük etki uyandırdı.

Dogecoin ve WallStreetBets

Reddit’te bir grup olan WallStreetBets, geçtiğimiz hafta Amerikalı bir oyun şirketi olan GameStop hisselerini bir açıklamayla birlikte yükselttikten sonra kripto paraya yöneldi ve DOGE’nin fiyatı 24 saatten kısa bir sure içerisinde %1000 artış yaşadı. WallStreetBets’in Dogecoin’den sonra XRP’ye yönelebileceğine değinen haberler ortaya çıktı. Fakat işler beklendiği gibi olmadı.

WBS’nin yerine XRP’nin kendi topluluğu harekete geçti ve WallStreetBets’den aldıkları cesaret ile Ripple’nin fiyatını arttırmak için hamle yaptılar. Hem Twitter hem de Telegram üzerinden atağa başlayan topluluğun çabaları dün ve bugün sonuçlarını gösterdi. Ripple SEC davasının ardından uzun süre sonra 0.30 $’ın üstüne çıktı. Bununla kalmayıp fiyatını 0.70 $’a kadar yükseltti.

XRP

0.75 $’a kadar çıkan Ripple sonrasında düşüşe geçti ve fiyatı 0.41 $’a kadar geriledi. Bundan sonra Ripple’nin nasıl bir yol izleyeceği ve bu azalmanın derin bir düzeltme mi yoksa bir pump’ın sonu mu olduğunu önümüzdeki saatlerde göreceğiz gibi duruyor.

XRP Neden Düştü?

Aslında bu noktada cevap çok basit gibi duruyor; XRP topluluğunun çabası ile artışa başlayan Ripple’nin fiyatı, piyasadaki heyecanın bitmesinin ardından azalmaya başladı. Fakat bazı analistlere göre durum böyle değil. Özellikle Ripple’nin SEC davasında haklı olduğunu savunan isimler, XRP’nin davadan hiç etkilenmediğini ve bu artışın da bu durumun kanıtı olduğunu söylüyor. Ancak bu noktada bu düşünceye sahip kişi sayısının pek de fazla olmadığını belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla Ripple’deki artıştan etkilenerek yatırım yapmak isteyenleri analistler dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Daha fazla Ripple haberlerine ulaşmak için buradaki bağlantıyı, güncel Ripple fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para haberlerine ulaşmak için buradaki bağlantıyı, güncel kripto kurlarını incelemek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu makale yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir