Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Tether’in Piyasa Hacmi 30 Milyar $’ı Geçti!

En popüler stabil coin olan USDT (Tether), BTC’ye artan kurumsal ilgi devam ederken 30 milyar $’lık hacim seviyesini geçti.

tether

Tether’in Piyasa Hacmi Yükseliyor!

1 Ocak 2021 itibarıyla, USDT’nin piyasa hacmi 20 milyar $’ın biraz üstündeydi ve 1 Şubat’a kadar 26.6 milyar $’a kadar yükseldi. Ancak son birkaç hafta içerisinde BTC’nin fiyatı 40.000 $’ın üzerine çıkarken artmaya devam etti.

USDT’nin şeffaflık sayfasına göre şirket şu anda 30.468 milyar $’lık toplam varlığa sahip.

Tether grafiği

USDT’ye olan talep, esas olarak işlemleri tezgah üstü (OTC) masalar aracılığı ile gerçekleştirmeyi tercih eden büyük yatırımcılar tarafından yönlendiriliyor. Bu OTC masaları ile çalışan borsalar, platformlarında daha fazla likiditeye, dolayısıyla varlığa yönelik yükselen talebe ihtiyaç duyuyor.

Tether

Tüm popülerliğe rağmen, kripto borsası Bitfinex ile yakından ilişkiye sahip olan USDT, tartışmaya yabancı değil. Stabilcoin’in arkasındaki şirket geçmişte manipülasyon ile suçlanmış ve şu an da New York Eyaletiyle bir yasal savaşa girmiş durumda. İkincisi, hem USDT hem de Bitfinex’i müşteri ve kurumsal fonlarda 850 milyon $’lık kaybı gizlemek için örtbas etmekle suçlamaktalar.

Bu ayın başlarında Bitfinex, USDT’den 750 milyon $’lık ödenmemiş krediyi tamamen geri ödediğini açıkladı. Singapur merkezli borsa, ödeme işlemcisi Crypto Capital’in 850 milyon $ çaldığını iddia ettikten sonra 2018’de kredi limitini ortadan kaldırdı.

tether

Güncel Tether fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para haberleri için buradaki bağlantıyı, güncel kripto kurları için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu makale yatırım tavisyesi değildir. Herhangi bir yatırım niteliği taşımamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir