Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Ripple/USD Teknik Analizi!

Ripple (XRP) fiyatı, neredeyse bütün altcoinlerin önemli artışlar yaşadığı bir haftayı düşüşle kapatarak yatırımcıların ilgisini çekti. XRP davası sonrası birçok kripto para borsası Ripple’yi platformlarından çıkarttı ve bunun XRP fiyatının 0,17 $’a kadar sürüklemesi umutları büyük ölçüde azalttı. Buna rağmen 0,30 $’a kadar artış yaşayan XRP, 0,35 $ direncini test etse de burayı kırmayı başaramadı ve tekrardan düşüşe geçti.

Ripple/USD Teknik Analizi!

XRP fiyatı bu yazının yazıldığı an itibarıyla 0.28 $ seviyesinden işleme alınıyor. XRP/USD işlem çifti son 24 saat içinde %1 artış yaşayarak 0,28 $ seviyesine yeni çıktı. Bunun öncesindeyse 0.27 $ seviyesine kadar azalma yaşadığı görülmüştü. Ripple/USD teknik analizi XRP yatırımcıları için umudun hala bitmediğini gösteriyor. 4 saatlik grafiğe bakılırsa Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50 seviyesinin üzerinde bir uyumsuzluğu işaret ediyor. XRP fiyatı aşağıda bulunan grafikte görülebileceği üzere 0.28094 $ seviyesinde sıkışmak üzere ve buradan yaşanacak bir kırılım fiyatı 0,40 $ seviyesine kadar çıkarabilir.

XRP Fiyatı Kırılmaya Çok Yakın!

XRP fiyatının bir kırılım yaşayacağı neredeyse kesin gibi gözükse de bunun yukarı yönlü olacağının bir kesinliği yok. Kırılımın negatif yönlü olmasıysa fiyatın kısa süre içinde 0.24 $ seviyesine kadar gerilemesine sebep olabilir. 26 günlük EMA çizgisi ise fiyatın yukarı yönlü hareketinin daha yüksek ihtimal olduğuna işaret etmekte. Eğer XRP fiyatı 4 saatlik grafikteki 50 SMA çizgisinin yani 0,29 $’ın üzerine çıkabilirse bu sıkışma ile beraber 0.32 $’a kadar çıkabilir. XRP fiyatının 0,32 $ direncini daha önceki testleri başarısızlıkla sonuçlansa da her test ile direnç noktasının daha da zayıfladığı bilinen bir gerçek. Buradan XRP’nin ilk hedefi 100 günlük basit hareketli ortalamanın yer aldığı yer 0,36 $ olacak gibi duruyor.

Ripple Fiyatı İçin Kritik Seviyeler!

0,36 $ seviyesi XRP için en kritik dirençlerden birisi olarak düşünülüyor. Daha önce bu seviyenin kırılması ilk olarak 0,45 $’ı, ardındansa 0,50 $’ı beraberinde getirmişti. XRP yatırımcılarının bu noktadan sonra hedefleyecekleri seviye ise 2020 yılının rekoru olan 0,77 $ seviyesi. 22 Şubat tarihinde XRP davasının ilk duruşması yapılacak ve fiyatın temel analize göre 22 Şubat’a kadar yatay seyredeceği düşünülüyor. Bu da Ripple’nin 0,27 $ ile 0,36 $ seviyesi arasında işleme alınma ihtimalini arttırıyor.

Güncel XRP fiyatını görmek için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para ile haberler okumak için buradaki, daha fazla ripple ile ilgili haberleriçinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir