Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Ripple Tekrardan Davalık Oldu!

ripple-finans haritası

Ripple bir florida sakini yüzünden art arda davalık olduk. Olay Florida’da yaşayan Tyler Toomey’in XRP’ye yatırım yapmasıyla başladı. XRP’nin yükselişe geçtiği sırada 135XRP satın alan ve 100 dolarlık yatırım yapan Tyler Toomey, Aralık ayında XRP’lerini satarken 50 dolarlık zarar etti ve Ripple’a dava açtı. 50 dolarlık zarar Toomey’i harekete geçirmeye yeterli oldu ve dava açtı. Davadaki iddia ise XRP’lerin yasadışı bir şekilde Amerika’da satılması ve bu satışlardan firma kurucuların yasadışı kar sağlaması. Dava sadece Toomey için değil kendisi gibi mağdur olan insanların toplu davası olarak açıldı.

ripple

SEC Tarafından Ripple’a Dava Açıldı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu XRP ile alakalı bundan bir ay önce ortaya iddialar attı. Ve bu iddialar firma kurucuların yasadışı bir şekilde gelir elde ettiğini doğrular nitelikte. SEC, Şirketin kurucu ortakları olan Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’ın yasadışı bir şekilde yaklaşık 1.3 milyar dolar gelir elde ettiklerini öne sunuyor. Garlinghouse ise masum olduklarını iddia etmeye devam ediyor.

ripple

Daha fazla kripto paralarla ilgi haberler için buraya tıklayabilirsiniz, XRP ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız da  buraya tıklayabilirsiniz. Güncel XRP değerleri için de  buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir