Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Ripple (XRP) Fiyatı Nereye Kadar Düşecek?

Ripple yatırımcıları gelen her yeni kötü haber ile dip noktanın görüldüğünü öne sürse de düşüş bir türlü tam olarak durmadı. XRP/USD işlem çiftinin son 24 saat içerisinde %35 azalma yaşaması, şu an için Ripple (XRP) adına net bir tahmin yapılamayacağını gösteriyor.

Ripple (XRP) Fiyatı 0.19$ Desteğinde

XRP/USD işlem çifti birçok kripto para borsasında 0,19$ altına kadar düştü ve kısa süreliğine de olsa 0,18$ seviyesi teste alındı. Ripple (XRP) için kritik destek noktalarından birisi olduğu düşünülen 0,18$ seviyesinin altına düşmesi, kesinlikle Ripple (XRP) yatırımcıları için büyük bir felaket gibi gözüküyor.. Ancak fiyatın son birkaç saattir 0,18$ ile 0,195$ arasında gidip gelmesi, buradaki destek noktasının direnç gösterdiğini gösteriyor.

XRP yatırımcıları dün gece gelen Coinbase delist haberiyle oldukça kötü bir sabaha gözlerini açtı ve uzmanlar bu düşüşün 0,11$ beraberinde getirebileceğine de değindi. 0,11$ şu an için uzak bir ihtimal gibi dursa da kripto para sektöründe her an her şeyin olabileceği unutulmamalı.

XRP (Ripple), 3 Yıl sonra en kötü seviyeye inebilir!

Toplam piyasa değerine göre en büyük 4. kripto para birimi olan ve ilk dava haberi ile 3. lüğü kaybederken 0,11$ düşmesi durumunda 4. lüğüde kaybedip 5. sıraya oturabilir. Bu durum 3 yıldır görülmeyen oldukça nadir bir gelişme olarak yorumlanmakta. Ripple (XRP) fiyatının 0,11$ altına inmesi durumunda ise yıllardır test edilmeyen destek noktalarından 0,09$ test edilmesi muhtemel gibi gözüküyor. Altcoin rallisi 3,30$ kadar çıkan ve kısa bir süre önce 0,77$, Coinbase borsasında ise 0,90$ gören XRP’nin an itibarıyla yaşadığı düşüş kesinlikle yeni giren yatırımcılara büyük bir uyarı niteliği taşıyor.

Bütün Kripto Paralar Düşüş Yaşıyor!

Aslında XRP fiyatının yaşadığı bu düşüş sadece tek bir altcoine ait değil. Bitcoin de dahil şu an kripto para piyasasının genelinde sert bir azalma yaşanıyor ve birkaç gün önce yaşanan yükselişin düzeltmesi gerçekleşiyor. Ancak birkaç gün öncenin yükselişinde de boy gösteremeyen XRP bu düzeltme nedeniyle iyice düşmesi yatırımcılarını endişelendirmekte.

XRP’nin toplam piyasa değerinin 1 milyar dolar daha azalması, Litecoin’in 4. lüğe yükselmesini sağlayacaktır. Bu esnada bütün kripto para yatırımcılarıysa Binance borsasından gelecek kötü habere odaklanmış durumda ve bunun gelmesi 0,11$ altına düşüşü hızlandırabilir.

Daha fazla kripto para haberleri okumak istiyorsanız buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. XRP’nin resmi sitesini ziyaret etmek içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir