Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: XRP Bu Düşüşten Sonra Toparlanabilecek mi?

Bir zamanlar Ethereum ile CoinMarketCap’ın listelerinin 2. pozisyonu için yarışan Ripple, şimdi sıralamada 4. sıraya kadar düştü. Bu düşüşün bir süre daha devam edeceği tahmin ediliyor. SEC’in XRP ve Ripple’a açtığı davayı kimse beklemese de sonuç kaçınılmaz oldu. 35 gün içerisinde %72’lik bir azalma yaşayan Ripple fiyatı, yalnızca geçen hafta %16.3 değer kaybetti. Bu düşüş devam edecek gibi görünüyor ancak XRP’nin fiyatına bir göz atalım ve bizi nelerin beklediğini görelim.

Ripple (XRP)’nin Fiyat Grafiği

Yukarıdaki grafik, XRP‘nin fiyat performansını farklı bir perspektiften gösteriyor. 0,79 dolara yükselmesi dışında, XRP 2019’un ortasından itibaren 2020’nin çoğunda yatay işlem gördü. XRP’nin nasıl bir performans gösterdiğine gelin bir göz atalım. 0,79 dolara yükseliş ele alındığında, XRP’nin yıllık getirileri 23 Kasım’da %181’di ancak şu an yalnızca %0,46 civarında.

Bir başka ilginç gözlemse, XRP’nin bu sene 313 gün boyunca 0,30 doların üstüne çıkamaması. Benzer şekilde XRP, 333 gün boyunca 0,40 doların altında işleme alındı. Bu gözlemlerle, XRP’nin SEC’in dava açmasından belki çok önce öldüğünün sonucuna varmak pek te zor olmayacaktır. Alım-satım için spekülatif bir varlık olan XRP, fiyatı her zaman sabit kaldığı için bizlere pek bir şey sunmadı fakat SEC’in davasıyla XRP’deki spekülatif ticaret, ABD’de ortadan kalktı.

Bu haberin yazıldığı sırada Kraken haricinde neredeyse tüm büyük kripto borsaları Ripple’a veda etti. Bu da XRP’nin fiyat düşüşünün nedenini iyice açıklıyor. Kraken de aynısını yaparsa, fiyatın daha da düşmesi mümkün gibi duruyor.

Yukarıdaki grafite 0,1140 dolardaki önemli trend çizgisi vurgulanıyor. Bu seviyeye 2020’de dokunuldu ve XRP bu seviyeye tekrar düşerse, geri dönüşü olmayan bir yere düştüğünü söylemek mümkün. Ancak şu anda çoğu XRP yatırımcıları gemiyi terk etti ve bunu yapma sürecinde. Son olarak, XRP’nin göstergelerine ilişkin herhangi bir gözlem anlamsız zira XRP’nin şu an aşağı ya doğru düşmekten başka pek de şansı yok gibi duruyor. Daha fazla kripto para ile ilgili haberler okumak için buradaki bağlantıyı, XRP’nin resmi sitesini ziyaret etmek içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir