Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Polkadot (DOT) 1 Haftada %75 Yükseldi! Sırada 20 Dolar mı Var?

BTC (Bitcoin) bu yıl önemli hamlelere imza attı, ancak altcoin’ler de kendisi git gide yetiştiriyor. Kendini yetiştiren altcoinlerden biri de Polkadot. BTC‘nin fiyatı istikrar kazanmaya başladığında, piyasa ortamı altcoin’lerin hareketi için daha verimli bir ortam haline gelir. 2021’deki en güçlü altcoinlerden biri de Polkadot. Bu kripto para birimi, son zamanlarda her gün yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini elde ediyor. Polkadot’un fiyatı 2021’de %85, son 7 gündeyse %75 yükseldi. Ayrıca piyasa değeri açısından Ripple (XRP)‘yi geçti.

Yazım esnasında Polkadot, 17.60640 $’dan işlem görüyor ve en son yüksek seviyesini 18:20’de 17.95 $ seviyesiyle kırmış görünüyor. Peki DOT’un sıradaki hamlesi ne olacak? İşte ünlü analist Michael van de Poppe’nin bu konu hakkındaki yorumları:

Polkadot (DOT) fiyatı bu ivmeden sonra 20 $ veya daha fazlasına göz dikiyor!

USDT/DOT 1 günlük grafik. Aldığımız kaynak: Tradingview

Michael van de Poppe’ye göre DOT’un günlük grafiği, 2020’nin son çeyreği boyunca tamamlanmış bir dip yapısı göstermiş. O zamandan beri 4.55 seviyesinden güzel bir direnç değişimi gerçekleşti ve bu da daha fazla artışa sebep oldu. Bu yukarı yönlü hareket, 10 $’lık bir ivmeyle başladı; ardından destek için tutulan talep (gri ile gösterilen yer) ve Fibonacci uzantısı kullanılarak yeni seviyeler tanımlandı. Michael van de Poppe’nin paylaştığı grafikte de görüldüğü gibi bu bölgelerden biri 14,25 – 14,75 $, ikincisi ise 16 – 17 $’da bulunuyor.

Grafiğin kaynağı: Tradingview

DOT yatırımcıları için şu anda birincil sorunu Polkadot’un mevcut yükselişini tamamlayıp tamamlamadığı. Eğer tamamladıysa direnç dönüşleri için ilgi alanları 0.35 – 0.382 ve 0.618 – 0.65 Fibonacci seviyelerinde bulunuyor. Van de Poppe’ye göre Fibonacci seviyeleri genellikle bu tür düzeltmelerin potansiyel olarak rotayı tersine çevireceğini tahmin etmek için kullanılıyor. DOT’un durumunda bunlar önceki direnç ya da destek seviyelerinde; yani 13 $ ve 10.50 $ alanlarına büyük ölçüde uyuyor. Yatırımcıların Potansiyel dip satın alma fırsatlarını kollaması gerek yer de tam olarak burası.

Analist için DOT, bir kez daha, büyük bir olasılıkla yalnızca BTC önemli ölçüde azalmaya başladığında düzelecek. Aksi takdirde, DOT ve diğer birçok altcoin şu anda daha fazla yükseliş için gayet uygun bir konumda. Bununla birlikte bir düzeltme olursa Polkadot dibe vurursa, bir sonraki hareket için grafiklerde yeni ilgi seviyeleri olabilir. Bu durumda DOT, yılın bir sonraki sürecinde 23 – 24 $’a ve ardından muhtemelen 32 -35 $’a artmaya devam edebilir.

DOT için 15 $’lık destek seviyesi hayati önem taşıyor!

Grafiğin kaynağı: Tradingview

Van de Poppe’ye göre 2 saatlik grafik yoğun bir yükselişi gösteriyor, ancak bu ivmenin devam etmesi için bazı kritik seviyelerin de tutulması gerekiyor. Bu durumda, 15 $’lık bir önceki yüksek seviyenin desteğini sürdürmesi gerekiyor. Bu alan tutarsa DOT için 20 $ görülebilir, hatta daha yüksek bir ivme bile gerçekleştirebilir. Destek için 15 $’lık alanın tutulamaması ve önemli bir düzeltme de olasılıklar arasında bulunuyor. Destek için Van de Poppe’nin belirttiği bir sonraki alanlar %30-40’lık bir düzeltme anlamına gelen 12 $, 10.75 – 11.25 $. Ancak Analist son olarak da şunları dile getiriyor: “DOT, 2021’de şimdiye kadarki en büyük fiyat hareketlerinden biriyle gündeme geldiği için büyük bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor.”

Daha fazla kripto para ile ilgili haberler okumak için buradaki bağlantıyı, Polkadot’un güncel fiyatını öğrenmek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir