Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Morgan Stanley Bitcoin Yatırımı Yapabileceğini Açıkladı!

Morgan Stanley Bitcoin Yatırımı yapabileceği açıkladı!

Bloomberg’de bulunan bir habere göre hisse senetleri seçmedeki hüneriyle bilinen 150 milyar $’lık Morgan Stanley yatırım kolu, Bitcoin’i de olası bahisler listesinde bulundurmayı düşünüyor. Morgan Stanley Yatırım Yönetimi’nin karşılıklı fon sıralamasında galip gelen bir birimi olan Conterpoint Global, konu hakkında bilgisi olan kişilere göre kripto para biriminin yatırımcılar için uygun seçenek olup olmadığını araştırıyor.

Eğer Morgan Stanley bu durumu doğrularsa, neredeyse asırlık bir Wall Street şirketi, geleneksel finans endüstrisinin çoğu tarafından kabul görmeye devam eden değişken bir varlık sınıfına destek göstermiş olacak. Ancak dört aya dört kat yükseliş, müşterilerin ilgisini arttırarak BTC’nin göz ardı edilmesini daha da zorlaştırdı.

Bitcoin

Wall Street’in Devleri Bitcoin ve Kripto Paralara Yöneliyor!

Alan Howard ve Paul Tudor Jones da dahil olmak üzere riskten korunma fonu devlerinin dikkatini çektikten sonra kripto paralar; Mastercard ve Bank of New York Mellon gibi daha da fazla şirketlerin ilgisini çekerek devam etti. Sadece bu hafta, önde gelen şirketlerden biri olan Tesla, 1.5 milyar $’lık bir yatırımcılar BTC satın aldı. Ayrıca Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak da kabul etmeye başlamayı planlıyor.

Endüstridekilerin şüphecilerin çoğu, BTC’nin öngörülemeyen fiyat dalgalanmaları ve erişim zorluğu üzerine odaklanmış durumda. Ancak sadece sadık takipçiler bu yıl yatırımlarında haklı olduklarını hissettiler. Ayrıca Grayscale Bitcoin Trust dahil araçlarla BTC’ye milyarlarca dolarlar akıyor.

Fonların kuralları gereği doğrudan BTC bulundurmaktan men edilen kurumsal yatırımcılar bile bu tür tröstlere yönelmeye başladı. Wall Street firmaları için, BTC’yi bu müşterilere sunamamak, onları diğer yöneticilere kaybetme riskini oldukça arttırıyor.

Güncel BTC fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla BTC haberleri için buradaki bağlantıyı, güncel kripto kurları için buradaki, daha fazla kripto para haberleri için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu makale yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir yatırım niteliği taşımamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir