Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Küresel Piyasalar Değer Kaybetti!

küresel piyasalar- finans haritası

Küresel Piyasaların genelinde Düşüş Yaşandı!

Bugün dünya genelindeki endekslerde negatiflik hakimdi. Küresel piyasalarda Türkiye dahil olmak üzere düşüş yaşandı. Türkiye piyasaların büyük değer kaybı yaşandı. BIST 100 endeksi %4,50 değer kaybetti. Endeksin kapanış değeri ise 1.467,00 puan oldu. Türkiye de sadece BIST 100 endeksi değil nerdeyse tüm Borsa İstanbul endeksleri ve neredeyse tüm hisseler değer kaybetti. Kartonsan, Albaraka Türk, Verusa Holding ve Vestel hisseleri olmak üzere sadece 4 hisse değer kazandı onun dışında bütün hisseler değer kaybetti.

küresel piyasalar

Avrupa piyasaları da Almanya ve Fransa başta olmak üzere değer kaybetti. Fransa endekslerinde CAC 40 endeksi %1,17 düşerek bu ayki en düşük seviyesini gördü. SBF 120 endeksi ise %1,31 düşüş gerçekleştirdi. Almanya piyasalarında DAX ve MDAX endeksleri değer kaybederken, TecDAX endeksi değer kazandı. DAX endeksi %1,74 düşerek bu ayki en düşük seviyesine geriledi, MDAX endeksi %0,63 değer kaybetti. TecDAX endeksi %0,13 yükseldi.

küresel piyasalar

BIST 100 endeksinin güncel değeri için buraya, DAX endeksi için buraya, CAC 40 endeksi içinde buraya tıklayabilirsiniz. Borsayla alakalı daha fazla haber ve makale okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir