Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

İşte ABD Hisselerinde Son Durumlar! Amazon ve Alphabet Hisseleri Tavan Yaptı!

ABD hisseleri- finans haritası

ABD hisselerinde Amazon hisseleri Jeff Bezos’un yaptığı şok açıklamalar doğrultusunda tavan yaptı. GOOGLE’ın Alphabet A hisseleride yapılan çeyreklik kazanç açıklamaları doğrultusunda beklenmedik şekilde yükseldi. Spotify hisselerinde ise Google’ın kazandığı kadar gerileme yaşandı.

ABD hisseleri- finans haritası2

Önde Gelen ABD Hisselerinde Durumlar!

Amazon çeyrek dönemde 100 milyar dolarlık kazanç raporladığını açıkladı bunu yanında Amazonun kurucusu olan Jeff BEZOS CEO’luktan ayrılacağını duyurdu. Bundan sonra hisselerinde %2,5 yükseliş görüldü. Amazon hisselerinin güncel değerleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Google’ın birincil hissesi olan Alphabet A çeyreklik sonuçları, kilit reklamcılık ve bulut işlerinin beklentileri aşmasıyla tavan yaptı. Bunların ardından %8 yükseliş gerçekleştirdi. Alphabet hisselerinin güncel değerleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Chipotle salgın sırasında işlerini korumak için yapılan ekstra maliyetler yüzünden çeyrek dönemdeki kâr beklenenin altında kaldı. Beklenen değerlere ulaşamadı için Chipotle hisseleri yaklaşık %2,8 düşüş yaşadı. Chipotle hisselerinin güncel değerleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Amgen hisselerinin çeyreklik karları beklenenden daha iyi olsa da 2021 için düzenledikleri kazanç rehberliği hayal kırıklığına uğrattı. Bu hayal kırıklığından sonra AMGEN hisselerinde %2,5 düşüş yaşandı. Amgen hisselerinin güncel değerleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Electronic Arts yıllık satış hedefini yüksek tutsa da cari çeyrek için kâr tahminlerini tutturamadı. Oyun şirketi bunlardan sonra %3,8 değer kaybı yaşadı. Electronic Arts hisselerinin güncel değerleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Spotify 155 milyon premium aboneye sahip olduğunu bildirdi ve cari yıl için muhafazakar bir görünüm sundu. Bunların sonucunda yaklaşık %7 değer kaybı yaşadı. Spotify hisselerinin güncel değerleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Sony yıllık karını üçte bir yükseltti bundaki en büyük neden ise salgınla birlikte oyun, sinema ve diğer içeriklere yönelik talepteki artış oldu. Yıllık karını yükselttiğini açıklamasıyla beraber yaklaşık %7 yükseliş yaşadı. Sony hisselerinin güncel değerleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Çeyreklik karlar ve beraberindeki yapılan açıklamalarla beraber ABD hisselerinde yaşanan değişimler bunlardı. Daha fazla borsa haberi okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir