Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Gram Altın 440 TL’ye Kadar Geriledi!

altın fiyatları

Gram altın doların zayıflamasıyla 440 TL seviyelerine kadar geriledi. Altın ilk başta ABD Başkanı Biden’ın açıkladığı 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketine sınırlı tepki vermişti, bunun nedeni ise teşvik paketinin senatodan geçip geçmeyeceği endişesi idi. ABD Hazine Bakanı Yellen’ın teşvik paketine destekleyici açıklamalarda bulunması ile Altın beklenen tepkiyi göstererek 1,840 dolar seviyesine kadar yükseldi. Dolar ise değer kaybetmeye başladı.

ABD Başkanı Biden’ın Trump dönemindeki politikalardan vazgeçiş adımları atması ve teşvik paketini sunarak önceliği ABD ekonomisine vereceğinin beklentilerinin artmasını sağladı. Böylece desteklerin süreceğinin beklentisi de kuvvetlendi. Bu açıklamalardan sonra da altın 1,875 dolar seviyesine kadar yükseldi. Dolar kuru ise düşmeye başladı.

gram altın

Ons ve Dolar Etkisiyle Gram Altın Düştü!

Yurt içinde geçen hafta gram altın, dolar kuru ve onsun zayıflamasıyla 431 TL’ye kadar gerilemişti. Bu hafta ise yükselerek 447,185 TL değerlerine kadar çıkmıştı ama bugün 440 TL seviyesine kadar düştü. Türk lirasının değer kazanmasıyla ve bugün ons değerinin 1860 dolara kadar gerilemesiyle gram altında da düşüş yaşandı. GAU/TRY’deki destek seviyesi ise 433 TL-430 TL aralığında görülüyor.

gram altın

Altın ile ilgili daha fazla haber okumak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Güncel GAU/TRY kurunun değerini öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Güncel Altın değerlerine bakmak istiyorsanız da buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir