Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

GAMESTOP Hisselerinde Reddit Etkisi!

gamestop hisseleri_finans haritası

Olay Reddit’te bir grubun toplanıp küçük yatırıcımlar organize olmasıyla başladı. Sosyal medya platformu olan Reddit’te bir topluluk üzerinden haberleşip organize olan topluluk GAMESTOP hisselerinin yüksek seviyede değer kazanmasına neden oldu. Bu sayede GAMESTOP şirketinin piyasa değeri yaklaşık 24 milyar dolar yükseldi. Bu yükselişte sadece yatırımcıların organize olması etkili olmadı, Elon Musk twitter hesabı üzerinden Reddit topluluğunun linkini paylaşmasıyla hisse daha da fazla değer kazandı. Geçen sene dibe vurarak batma eşiğine gelen şirket bu yıl beklenmedik bir yükseliş gerçekleştirdi.

Bazı platformlar bu yükselişin ve küçük yatırımcı organizasyonun önüne geçmek amacıyla GAMESTOP hisselerindeki alımları sınırladılar. Hatta işlemler defalarca durduruldu bu sınırlamalar ve durdurmalar yaklaşık 11 milyar dolarlık kayba mal oldu. En sonunda sınırlı alımlara izin verilen hisseler hala değer kazanmaya devam ediyor. Bu yükselme Beyaz Sarayın bile ilgisini çekti. ABD Başkanı BIDEN ve Hazine Bakanı YELLEN GAMESTOP hisselerini yakından takip ettiğini belirtti.

Daha fazla borsayla alakalı habere ulaşmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz. GAMESTOP şirketinin resmi sitesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz, şirketin güncel değerini öğrenmek için de buraya tıklayabilirsiniz.

GameStop hisseleri hakkında yazdıklarımız yatırım niteliği taşımamaktadır yada yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir