Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Ethereum’dan 2 Önemli Rekor!

Ethereum'dan 2 önemli rekor

BTC 40.000 $’ın üstündeki tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdıktan sonra düşüşe geçmiş olabilir, ancak popüler altcoin Ethereum’un pes etmek istemiyor gibi görünüyor. Beincrypto’da yayımlanan habere göre ağ sağlığını temsile den pozitif iki metrik, ETH madencilik zorluğu ve “Ethereum” için yapılan Google aramaları tüm zamanların en yüksek seviyelerine kadar yükseldi. Özellikle ETH için Google arama eğilimleri en son 2017 boğa koşusu sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesini açıkladı. Bu yeninden canlanma, dünyanın önde gelen akıllı sözleşme platformuna olan ilgide yeni ve büyük bir yükseliş yaşandığını gösteriyor.

Google Trends Kullanıcıların İlgisini Vurguluyor!

ETH (Ethereum), ikinci en büyük kripto para platformu ancak ilgisinin çoğu hâlâ spekülasyon tarafından üretiliyor. Ethereum, uygulama kullanımda ve uygulama geliştirmede zirve hakimiyetine ulaşana kadar böyle devam etmeli. Çünkü platform işlemlerde hâlâ nispeten yüksek ve yavaş ücretler alıyor. Yine de ETH yükselmeye devam ediyor. Öncelikle Ethererum üzerine inşa edilen DeFi sektörünün patlaması bu yükselmeyi besliyor. Bitcoin büyümesindeki büyük artışla karışık platformun yükselen maruziyeti, potansiyel yatırımcıların da ilgisini tazeledi.

Google arama rakamları, platform hakkında daha fazla bilgi almak isteyen kişi sayısındaki artışı da gösteriyor. Dahası, aramalarda önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi, Ethererum’un son ATH fiyatını da yansıtıyordu. Bu neden bu metrik, halkın büyük ölçüde ETH’de ne beklediğinin göstergesi olabilir.

Artan Madencilik Ethereum İçin Daha Fazla Mücadele Anlamına Geliyor

ETH’nin ETH 1.0’dan ETH 2.0’a geçişinin sürecinde gelen bu büyük güncelleme, Ethereum’un işlem doğrulama yöntemini Proof-of-Work’ten (PoW) Proof-of-Stake’ye (PoS) değiştiriyor. Geçiş devam ediyor ve kullanıcılar ETH 2.0 sözleşmesine milyonlarca Ethereum kilitledi. Bununla birlikte zincir, doğrulama için hâlâ Proof-of-Work’ü kullanıyor. Proof-of-Work, özel bir bilgi işlem ekipmanı ve büyük bir enerji tüketimi gerektiriyor. Bu, Proof-of-Stake’nin doğrulamasına kıyasla birçoğunun dahil olmasını zorlaştırır gibi duruyor. Bununlar birlikte ağdaki madencilik zorluğundaki bu yükseliş, platformu her zamankinden daha fazla kullanıcının doğruladığını gösteriyor. Daha fazla onaylayıcı ve madeni alana dahil oldukça; madencilik zorluğu da orantılı olarak yükselir. Bu doğrulama yetenekleri büyüdükçe de madencilik sürecini adil tutar. Aynı zamanda ağa artan ilgiyi de gösterir.

Daha fazla Ethereum ile ilgili haberler okumak için buradaki bağlantıyı, güncel ETH fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para haberleri için buradaki bağlantıyı, güncel kripto kurlarını görmek içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir