Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Ethereum Durmuyor! 1.600 $’ı Aştı!

Ethereum oldukça etkileyici bir boğa koşusu yapıyor. Ethereum bugün ilk kez 1.600 $’ı aştı. Yazım esnasında 1.627,12 $’dan işleme alınıyor.

Ethereum 1.500 $’ın Ardından 1.600 $’ı da Aştı!

ETH, son zamanlarda olumlu bir haber dalgasıyla kendini bir anda yeni ATH’sinde buldu. Dün, ETH, BTC’Ye karşı ilk kez 1.500 $’ı aştı.

Ethereum Grafiği

Bitcoin ve ETH arasındaki oran şu anda yaklaşık 0.043. Ağustos 2018’den beri en yüksek seviyesi olan 25 Ocak’ta kısa bir süre için 0.044’e çıktı. 0.164 oranına ulaşırsa ETH, piyasa değeri olarak BTC’yi geçebilir. Ethereum yıla 730 $ seviyesinden başladı, bu da son birkaç hafta içerisinde %100’ün üzerinde bir yükseliş yaşadığı anlamına geliyor.

DeFi’ye Talep Artışta!

ETH üzerinde çalışan birçok DeFi projesi de talepte bir yükseliş yaşadı. Aave, Uniswap ve Synthetix için yerel tokenler, 2021’de özellikle iyi performans sergiledi ve merkezsiz finansın kripto sektörünü adeta ele geçirmesiyle potansiyel bir değişimin sinyalini de verdi. Aralık’ta, DeFi 1 milyon kullanıcıya ulaştı.

Artan Aktivite İşlem Ücretlerini Çoşturdu!

Bununla beraber, artan aktivitenin ETH kullanıcıları için bazı önemli dezavantajları bulunuyor. İşlem ücretleri, zaman zaman 500 Gwei’ye kadar ulaştı ve kullanıcılar ve projeler için hâlâ büyük bir sorun olarak dikkat çekiyor. ETH’nin Gas. watch’a göre şu anda bir işleminin ortalaması 350 Gwei’ye mal oluyor. 1 Şubat Pazartesi günü ETH Vadeli İşlemleri, dünyanın en büyük türev alım-satım pazarlarından biri olan CME’de başlayacak.

ETH’nin piyasa değeri şua anda $187.68B civarlarında.

Güncel Ethereum fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla ETH haberleri için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para haberleri için buradaki bağlantıyı, güncel kripto kurları için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu makale bir yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir yatırım niteliği taşımamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir