Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Ethereum Bitcoin’den Daha Çok Kazandırabilir – Ocak 2021

Ethereum önümüzdeki seanslarda yükselişe devam ederse Bitcoin'den daha karlı bir kripto para olabilir.

2021 yılının Ocak ayının son gününe geldiğimizde Ethereum 1300 dolarlık destek bandının üstünde seyir etmekte. ETH bu gidişat sayesinde fiyatının kısa bir süre içerisinde 1400 dolarlık destek bandına ardından 1450 dolarlık destek bandına geçiş yapması muhtemel gözüküyor. Bu yorumlara dayanarak ETH Bitcoin‘den daha çok kazandırabilir mi sorusu akıllara geliyor. Ayrıca ETH 1438 dolar seviyesine kadar çıktı ve ardından çok sert bir şekilde düşüş yaşadı. Şu an ETH’nin bulunmuş olduğu destek bandı 1295 dolar seviyesinde. Uzun zamandır bu seviyenin altına düşmedi. Yaşanmış olan 1438 dolarlık yükseliş ile beraber 1450 dolar ve daha yüksek seviyelerin yakalanması artık beklenen bir olay.

Ethereum

Ethereum Daha Fazla Yükselebilecek Mi? ( Ethereum Bitcoin’den Daha Çok Kazandırabilir )

Geçtiğimiz hafta ETH ve Bitcoin ABD Doları karşısında yaşamış olduğu 1300 dolar ve 35000 doların üzerinde sabit bir şekilde artış yaşamış oldu. Bitcoin’nin bu artışları sadece bir göz yanılması ile kalırken Ethereum 1300 dolarlık destek bandında tutunmayı başararak alıcıların gözdesi haline geldi. ETH’de 1438 dolar seviyesine kadar yaşanan yükseliş yapılan yüksek ABD Doları satımı ile durduruldu. Yaşanan bu olay ile ETH 1380 dolar seviyesindeki destek bandında tutunamadı ve tekrardan 1300 dolarlık destek bandına çekildi.

Ethereum Bitcoin’den Daha Çok Kazandırabilir – 2021 Ocak | ETH Grafik

Ethereum’un önünde aşılması zor 1400 dolar seviyesinde ve 1450 dolar seviyesinde 2 adet kırılma noktası mevcut. Bu 2 noktayı geçmesi halinde 1500 dolar seviyesine kadar yükseliş söz konusu olabilir. ETH eğer bu yükselişi gerçekleştirirse önümüzdeki zamanlarda yaşanacak olan ani çıkış ve inişlerin habercisi olacaktır. 1450 dolar seviyesindeki destek bandı başarılı bir şekilde kırılırsa 1500 dolar seviyesinin de üstünde bir değer alabilecektir.

Eğer 1400 dolar seviyesinde ve 1450 dolar seviyesindeki dirençleri başarılı bir şekilde aşamaz ise yavaş bir şekilde 1300 dolar seviyelerine kadar düşüş olabileceği söz konusudur. Bu olumsuz olayın destek bandı 1300 dolar seviyesi olacak ve eğer bu direnç noktası da kırılır ve daha fazla düşüş gerçekleşirse o zaman diğer en yakın olan 1260 dolar seviyesindeki direnç noktasına çekilecektir. Daha fazla yaşanabilecek kayıp ETH’nın 1200 dolar seviyelerine kadar gerilemesini sağlayabilir.

Daha fazla ETH ile ilgili haberler okumak için buradaki bağlantıdan, güncel ETH fiyatı için buradaki bağlantıdan, Güncel kripto kurlarına buradaki bağlantıdan, daha fazla kripto para haberlerine buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Not: Bu makale yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir