Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Ethereum (ETH) 700 Doları Gördü!

Ethereum (ETH) fiyatı 2018 yılından sonra ilk defa yeniden 700 dolar seviyesine ulaştı. 2017 yılında Bitcoin ile başlayan coinler ve altcoinler ile devam eden coinlerin, Ethereum ile fitilini ateşlediği biliniyor. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi kesinlikle ETH ve birçok altcoinin yükselişine ön ayak olarak yıllarca unutulmayacak bir yükselişe imza attı.

Ethereum Fiyatı 700 Doları Gördü!

Ethereum fiyatının bugün içerisinde 630 dolardan 700 dolara kadar çıkması 2017 yılındaki hareketleri hatırlatıyor. ETH’nin son 24 saat içerisinde %8 yükselmesine Chainlink fiyatı %12 ile karşılık verirken, Bitcoin cash fiyatı ise %8 ile karşılık verdi. Dünyaca ünlü bir kripto para analisti ise genel bir altcoin açıklaması yaparak net bir şekilde boğa sinyali verdi

70 bine yakın takipçisi bulunan ve özellikle altcoin ile ilgili yaptığı tahminlerle bilinen Galaxy, “bütün altcoin piyasalarına girin” ifadesini ETH fiyatının 630 dolar olduğu anda bildirmişti. GalxayBTC’nin henüz birçok analistin yükseliş beklemediği anda böyle bir net açıklama yapması ise ETH ile altcoinlere olan güvenini öne çıkarıyor.

ETH 700 Dolara Çıktı, Sırada Ne Var?

Analistin tweet’ini yayınlamasından yaklaşık 3 saat sonra Ethereum fiyatı ani bir artış yaşayarak 700 dolar seviyesine çıktı. Bu yazının kaleme alındığı itibarıyla ETH/USD paritesi 700 doları gördü ve beklenen seviyeye çıktı. Galaxy ise “yakında” Ethereum’un 1000 dolara kadar çıkacağını vurguladı.

ETH fiyatının teknik analize bakıldığında 1000 dolara çıkmasa da 800 dolara çok yakında çıkabileceği görülüyor. 2017 yılındaki rallide ETH fiyatının 750 doları kırması ile bir anda 830 dolara kadar çıktığı görülüyor. 850 doların üzerinde ise ETH için net bir şekilde 1200 dolar seviyesinin hedef alındığı yorumlanmakta. Altcoin boğalarını başlatma özelliğine sahip olan ETH’ye Litecoin’in de eşlik etmesi heyecanı arttırıyor.

Litecoin Düzeltme Yaşıyor!

Litecoin, son 24 saat içerisinde en çok artan altcoinlerden birisiyken son 1 saat içinde hafif bir azalma yaşadı ve bunun normal bir düzeltme ile negatif uyumsuzluk olduğu düşünülüyor. Altcoin boğasının tam anlamıyla başladığından emin olmak için ise haftalık kapanışa yani gece 03.00 civarlarında göz atmak gerekecek. Altcoin boğasının 2017 yılında yaşattıklarının tekrarlanması, Bitcoin dahil bütün kripto paraları dünyanın en çok sözü edilen finans araçları arasına sokabilir.

Daha fazla kripto haberleri okumak istiyorsanız buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Litecoin‘in resmi sitesi için buradaki, Ethereum‘un resmi sitesi içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir