Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Döviz Kurlarında Düşüş Hızlandı!

Döviz kurları-finans haritası1

Döviz kurlarındaki düşüşte hızlanma görülüyor, Türk lirası değer kazanıyor. Bu ay 91,60 seviyesine yükselerek yılbaşından bu yana en yüksek değerine çıkan ABD Dolar Endeksi teşvik paketindeki belirsizliğin sürmesi ve COVİD-19 aşılarında gelişmelerle birlikte 90,18 seviyesine kadar düşüş gerçekleştirdi. Küresel piyasalarda dolar kurunda düşüş görülürken Türk lirasındaki güçlenme dikkat çekiyor.

Döviz Kurlarında Dikkat Çeken Düşüş!

Kasım ayında dibe vuran TL toparlanmaya ve güçlenmeye başladı. Dolar kuru 7 TL seviyesine inerken Euro 8,5 TL’nin altından işlem görüyor. Türk lirası bakımından pozitif görülen tabloda Dolar küresel anlamda değer kaybediyor. Anlık olarak dolar %0,42 düşerek 6,9291TL‘den işlem görüyor. Bu değerler Ağustos ayından bu yana görülen en düşük değerler. Euro ise %0,17düşerek 8,4248 TL’den işlem görüyor. Ve gün içinde en düşük 8,3881TL seviyesine düşerek Ağustos ayından bu yana gördüğü en düşük seviyeye indi. Perşembe günü yapılacak toplantıda faiz değişikliğine gidilmesi beklenmiyor ve açıklanan sıkı para politikasının korunması TL’yi destekleme devam ediyor.

döviz kurları

Döviz ile ilgili daha fazla habere ulaşmak için buradaki bağlantıyı, güncel USD/TRY kuru içinse buradaki bağlantıyı, güncel Euro/TL kuru için de buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir