Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Dolar Kuru 7,10 TL’nin Altında Seyrediyor!

dolar kuru

Güne yatay bir görüntüyle başlayan Dolar kuru 7,10 TL’nin altında işlem görüyor. Bu görüntüdeki en büyük etkenlerden biri de Merkez Bankasının faiz indirimlerini yılın büyük bölümünde değerlendirmeyeceği ve politika bileşimini uzun süre sıkı tutacağı yünündeki söylemleri TL’yi güçlendiriyor. Son günlerde birçok nedenden dolayı hareketli günler geçiren dolar Merkez Bankasının sabit faiz kararıyla 7,05 TL seviyelerinden işlem görüyor. Korona virüs teşvikleri, aşı haberi ve üstüne sabit faiz kararında eklenmesiyle dolar kuru son günleri hareketli geçirmişti. Yatırımcılar ise doların hangi yönde seyredeceğini merak konusu olarak belirlemiş durumda. İç piyasalarda dolar fiyatlarını etkilemesi beklenen önemli gelişme bugün yayınlanacak olan TCMB’nin haftalık para banka, menkul kıymet ve rezerv verileri. Öte yandan Türkiye’nin AB ve ABD ile ilişkileri takip edilecek.

Güncel Dolar Kuru Fiyatları:

Bir önceki günü 7,0528 seviyesinden tamamlayan doların bugün hangi yönde hareket edeceği merak konusu. Makalenin yazıldığı esnadaki güncel dolar fiyatlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dolar Alış Fiyatı: 7,0468

Dolar Satış Fiyatı: 7,0495

Döviz ile ilgili daha fazla habere ulaşmak için buradaki bağlantıyı, güncel USD/TRY kuru içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir