Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Dogecoin’in Kurucusundan Açıklama: “Hala Tacize Uğruyorum”

Doge

DOGE’nin kurucularından olan Billy Markus, hafta boyu yaşanan gelişmelerden sonra bir mesaj yayımladı. Sahip olduğu Dogecoin’lerin tamamını 2015 yılında sattığını söyleyen Billy Markus, günümüzde hala “tacize maruz kaldığını” ifade etti. DOGE, Robinhood’da yaşanan gelişmelerden sonra 0.0085 $’dan 0.070 $’a kadar çıkıp 8 kat değer kazandı. Dogecoin’in kurucularından olan Billy Markus, bunun ardından sessizliğini bozdu.

“2015’te Tüm Dogecoin’lerimi Sattım”

Yazılım mühendisi olan Billy Markus eskiden IBM’de çalışmaktaydı. Billy Markus 2013 yılında Jackson Palmer ile tanıştı ve ikili, 2013’ün aralık ayında DOGE projesini geliştirdi. Billy Markus 2014; Jackson Palmer’se 2015 yılında projeden ayrıldığını duyurmuştu. Billy Markus, bugün projeden ayrıldıktan sonra sahip olduğu DOGE coinlerin tümünü sattığını açıkladı. Bu kararı 2015 yılında, maddi nedenlerden dolayı aldığını söyleyen Billy Markus, oradan kazandığı parayla kendisine “Honda Civic” aldığını açıkladı. Billy Markus’un o dönemde ne kadar DOGE coini vardı bilinmiyor.

Dogecoin

“Tacize maruz kaldığım için ayrıldım”

Billy Markus’un dediğine göre Dogecoin’in bu hafta çizdiği grafik, kimilerinin “milyonlarca dolar kazanmasıyla” bitti. Yaşanan gelişmeler sonrasi insanlardan çok fazla mesaj almaya başlayan Billy Markus, DOGE ile arasındaki ilişkiye dair şöyle bir açıklama yaptı:

“2015 yılında işten çıkarılınca tüm DOGE’lerimi sattım. Kendime bir Honda Civic alacak kadar bir para elde ettim. DOGE’den bundan 7 sene önce, kripto para topluluğundan gördüğüm taciz sebebiyle ayrıldım. Bu tacizler yeniden başladı. … Kendimi acındırmaya çalışmıyorum, maddi durumum yeterli bir düzeyde. Ama insanlar artık hiçbir bağlantımın olmadığı bu projede, bu projeyle ilgili bir şeyler yapmamı bekliyorlar. Bunları halimi anlayın diye açıklıyorum.”

Daha fazla kripto para haberlerine buradaki bağlantıdan, DOGE’nin güncel fiyatına buradaki bağlantıdan, güncel kripto kurlarına ise buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz..

Not: Bu makale yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir