Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Bu Hafta Türkiye Piyasalarında Neler Oluyor?

Türkiye piyasaları- finans haritası1

Ayın son haftası olan bu hafta da Türkiye piyasalarında hareketli bir hafta oldu. Genelde eksi yönde hareketlenme gördük. Özellikle Borsa İstanbul hafta ortasında dibe vurdu. Sadece Türkiye de değil dünya piyasalarında da düşüş görüldü. Ayın son haftasında BIST 100 endeksinde, Gram Altın fiyatlarında, Dolar kurunda, Euro fiyatlarında ve Sterlin kurunda düşüş görüldü.

BIST 100 endeksi- finans haritası

BIST 100 haftanın son gününde %1,66 düşerek haftayı kapattı. Haftaya puanla başlayan BIST 100 endeksi hafta genelinde %4,47 değer kaybetti ve 1.473,45 puanla haftayı tamamladı. Gram Altın fiyatları ise hafta genelinde %1,78 düşerek haftanın son işlem gününü 434,835 TL‘den işlem görerek bitirdi. Dolar kuru hala işlem görüyor olsa da hafta içinde %1,36 değer kaybetti ve şu an 7,3149 TL‘den işlem görüyor. Euro hala işlem görüyor olsa da hafta içinde yaklaşık %1,61 değer kaybetti, bu yazının yazıldığı zamanda 8,8789 TL‘den işlem görüyor. Sterlin kuru ise bu hafta yaklaşık %1,25 değer kaybetti ve şu an 10,0302 TL‘den işlem görüyor. Üstteki değerlere bakarsak Türkiye piyasalarında ayın son haftasında düşüşün hakim olduğunu görebiliriz.

Türkiye piyasaları

Güncel BIST 100 değerlerine ulaşmak istiyorsanız buraya, güncel Dolar kurunun değerleri için buraya, Gram Altın fiyatları için buraya, Euro değerlerine bakmak istiyorsanız da buraya, güncel Sterlin değerleri için de buraya tıklayabilirsiniz. Daha fazla borsayla alakalı makale için buraya, daha fazla döviz ile ilgili makale için de buraya tıklayabilirsiniz.

Türkiye piyasaları hakkında yazdığımız bu makale yatırım tavsiyesi değildir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir