Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Bitcoin’in Yükselişi Hız Kesmeden Devam Ediyor! Yeni Rekor!

Bitcoin

Başta kurumsal şirketler olmak üzere, kripto para piyasalarına artan merakın etkisiyle yeni yılın ilk saatlerinden itibaren Bitcoin yükselişinde büyük ivme kazandı. yeni bir rekora imza attı ve 35.281 $’a kadar yükseldi.

Bitcoin Yükseliyor!

BTC fiyatlarında yaşanan büyük yükseliş hala devam etmekte. BTC, tüm zamanların rekor fiyatını 35.281 $ seviyesiyle kırdı. 23:04 6.01.2021 tarihi itibarıyla Bitcoin 35.137,3  $ seviyesinden işlem görüyor. ABD merkezli yatırım bankası JPMorgan Chase’nin stratejistlerinin dediklerine göre, BTC, güvenli liman altın ile “ciddi bir şekilde rekabet” edebilecek seviyede. Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan stratejistleri, özel sektörün BTC’ye yaptığı toplam yatırımın mevcut durumda altına yapılan yatırıma denk olduğunu belirtti.

Kripto para piyasalarında son 24 saatte en yüksek hacimli 100 birimden 5 birimin değeri düşüşe geçerken, ilk 10 birimin arasındaki Ripple (XRP) de düşenler arasındaydı. Kripto para piyasalarında toplam hacim yaklaşık 93 milyar $ sıçramayla 947 milyar $ kadar çıkarken, piyasalarda 24 saatlik işlem hacmiyse 44 milyar $ azalmayla 136 milyar $’a kadar düştü. Toplam 8 bin 188 kripto para biriminin işlem gördüğü 34 bin 300 piyasadaki toplam piyasa hacminin %69,2’sine BTC sahip.

Daha fazla kripto para ile ilgili haberler okumak istiyorsanız buradaki bağlantıyı, daha fazla Bitcoin haberleri için buradaki, BTC’nin resmi sitesini ziyaret etmek içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. BTC’nin güncel fiyatını görmek içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir