Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Bitcoin’in Piyasa Değeri, Visa ve MasterCard’ın Toplamından Daha Fazla!

Bitcoin'in piyasa değeri Visa ve Mastercard'in toplamını geçti!

Bitcoin’in piyasa değeri 1.1 trilyon $’ı aştı ve böylelikle Visa ve MasterCard’ın toplam piyasa değerini aşmayı başardı. BTC, MasterCard ve Visa’nın yanı sıra, JPMorgan, Bank of America ve Citigroup da dahil olmak üzere ABD merkezli bankaların birçoğundan daha fazla bir piyasa değerine sahip.

BTC, 10.000 $ seviyelerinde dolaştığı Ekim ayından beri, akıllara durgunluk veren bir artış rallisine başladı. Birkaç ay içerisinde varlığında fiyatı 6 kat arttı. Doğal olarak BTC’nin piyasa değeri de büyük ölçüde arttı. BTC, bu yükselişi yaşarken, Netflix, Walmart, Samsung, Alibaba, Berkshire, Hathaway, Tesla ve Facebook gibi dev şirketleri de aşmayı başardı.

BTC, birçok önemli kuruluşu gerisinde bıraksa da asıl karşılaştırılması gerek finansal kurumlardır. Visa ve MasterCard gibi şirketlerin toplamının geri bırakılması, BTC için oldukça önemli bir gelişmedir. AssetDash verilerine göre Visa’nın piyasa değeri şu anda 490 milyar $ seviyesindeyken, MasterCard’ın piyasa değeriyse 374 milyar $ seviyesinde. İkisinin toplam piyasa değeri 864 milyar $ ediyor. Bu BTC’nin ikisinin birleşiminden daha fazla olduğu anlamına geliyor. BTC’nin makalenin kaleme alındığı anda piyasa değeri Coinmarketcap verilerine göre 1,122,836,257,343 $.

Daha fazla Bitcoin haberleri için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Güncel BTC fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para haberleri içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu Bitcoin makalesi yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir yatırım niteliği taşımamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir