Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Bitcoin’in Fiyatı 35.000 $’ın Üzerinde Kalıcı Mı?

Bitcoin 38.000 $’a yakın seviyelerde işlem görüyor. Bu haftanın başlarındaki yaşanan kırılma, bir rahatlama olarak karşılık buldu. Salı günü, fiyatı 37.000 $’ı vuran BTC için 35.000 $’ın üzerinde kalmak, fiyatın dirençten kopmasına izin verdi. Trader’leri mevcut fiyat eğiliminin gelecekteki ralliler üzerindeki etkisini tahmin etmeye hazırlanıyorlar. Aktif adresler ve dağıtım gibi diğer ölçünler de kritik.

Aktif Adresler ve Birikim Seviyeleri Bitcoin İçin Ne Anlatıyor?

Ocak 2021’de 22 milyon aktif adresle BTC tarih yazdı. Bu sayı Aralık 2017’den itibaren ATH’yi geçti. Perakende trader’lar için altından ayrışmasına rağmen “dijital altın” olarak nitelendirilen BTC, değerli metalle rekabet etmeye devam ediyor. Altının fiyat eğilimini, dolar altına karşı güçlendikçe ve BTC’nin artan talebi ve benimsenmesine karşı üzerindeki satış baskısı da artmaya devam ettikçe daha negatif yönlü oldu. Yatırımcıların altına çekmek için bir fiyat düzeltmesinin bile yetersiz olduğunu da kanıtladı.

BTC’nin daha kazançlı olması şirket bilançolarındaki umut verici sonuçlar ve hisse senedi fiyatındaki değerlenmeden dolayı son birkaç hafta içerisinde daha büyük bir kurumsal yatırımcı havuzunu cezbetti. 22 milyon aktif adresten, aktif arzın %60’ından fazlası kurumlar, balinalar ve büyük yatırımcılar tarafından kontrol ediliyor. Geriye kalan %40 ise Galssnode’dan alınan verilere göre perakende trader’lar tarafından yönetiliyor.

Bitcoin

Yukarıdaki grafik çeşitli fiyat seviyelerinde BTC birikimini göstermekte. Bu birikim üçüncü yararlanmadan sonra daha önemli ölçüde değişim yaşadı. 22 milyon aktif yatırımcı, sürekli olarak kurumlardan talep yarattı ve adil dağılım yükseldi. Dağıtımdaki artış, oynaklığın artmasına, spot ve türev borsalarda da talebin artmasına yardımcı oldu. Kurumlar tam olarak emir defterleri yoluyla alım yapmasa da, son zamanlarda artan çıkış ve duyarlılık fiyat artışında olumlu bir değişimi işaret ediyor. Perakendeden daha fazla benimsenme, aktif arzın %40 kontrolünden dolayı önemli bir etkiye sahip olabilme ihtimali yüksek.

BTC’nin Fiyatı 35.000 $’ın Üzerinde Kalabilir!

30.000 $’ın üzerindeki artan birikim başlangıçta kurumlardan ve balinalardan gelen güçlü destek öneriyor. Ek olarak, satın alma 35.000 $’ın üzerinde devam ettiğinden, fiyatın 35.000 $’ın üzerinde kalması yüksek ihtimal gibi gözüküyor. Şu anki fiyatta bunu kanıtlar nitelikte. Bu yüzden, adreslerdeki ve kurumlardan gelen talebin yükselmesi, önümüzdeki haftalarda BTC’nin fiyat rallisi üzerinde önemli bir etki yaratabilir.

Bitcoin’in güncel fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla Bitcoin haberleri için buradaki bağlantıyı, güncel kripto kurları için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para haberleri için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu makale yatırım tavisyesi değildir. Herhangi bir yatırım niteliği taşımamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir