Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Bitcoin Yeni ATH Kırdı!

Bitcoin

Dünyanın en değerli kripto parası olan Bitcoin, bugün 63.000 $ seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 2021’e 30.000 $’ın altında giriş yapan BTC üç aylık bir süre zarfında fiyatını %100’ün üzerinde yükseltmeyi başardı.

2020 yılında kurumsal yatırımcı ilgisini arkasına alan Bitcoin, yılın sonunda uzun süredir beklenen 20.000 $’ı geçmeyi başarmıştı. Yeni yılda da ivmesini devam ettiren “lider kripto para” peş peşe rekorlara imza attıktan sonra 13 Mart’ta 61.700 $’ı gördü. Sonrasındaki bir aylık süre içerisinde 50.000 ile 60.000 $ aralığı, BTC’nin mekik dokuduğu bir bölge haline geldi.

Bitcoin

Güne 59.981 $’dan başlayan BTC, bir önceki rekordan tam bir ay sonra, 63.226 $’ı geçerek tarihi zirvesini güncelledi. BTC’nin son 24 saatte gördüğü en az fiyat 59.893 $ olarak kayıtlara geçti. Bu haberin yazıldığı esnada BTC 63.151 $’dan işleme alınıyor.

Son 1 haftada %6 artış sergileyen BTC’nin arkasında, Coinbase tarafından yapılan peş peşe açıklamalar olduğu düşünülüyor. Bugünkü rekor Coinbase’nin Nasdaq’da halka açılma haberlerinden yalnıza 1 gün sonra oldu. Tarihte ilk defa bir kripto para şirketi doğrudan listeleme yoluyla halka arz olurken bu olay kripto para endüstrisi için çok önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Daha fazla BTC haberleri için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Güncel Bitcoin fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para haberlerine göz atmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu Bitcoin makalesi yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir yatırım niteliği taşımamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir