Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Bitcoin Yakında 20 Bin Doları Aşabilir!

Bitcoin, geçen haftaki en düşük seviyelerden bu yana kuvvetli bir ivme kazandı. Bu ivme, son birkaç saat içinde azalsa da, Bitcoin, geçen haftaya göre %10 daha yüksek fiyattan işlem görmekte. Analistler, son fiyat düşüklüğüne karşın, fiyatta büyük bir yükseliş yaşanacağını düşünüyorlar. Ayrıca analistler, Bitcoin‘in şu anda teknik analizde “bayrak” olarak bilinen noktada işlem gördüğünü de belirtti.

Önde gelen bir analist olan CryptoDog, yakın zamanda paylaştığı grafikte, Bitcoin‘in önümüzdeki günlerde 20 bin doların üstüne çıkacağını ileriye sürdü.

Bitcoin’in Temelleri Sağlam

JPMorgan analistleri, Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesi sebebiyle, sağlam temellere sahip olduğunu söyledi: ”Massmutual’ın Bitcoin alımları, varlığın kurumsal yatırımcılar tarafından önemsendiğini gösteriyor. Diğer emeklilik fonları ve sigorta şirketleri Massmutual’ı takip ettiği sürece, önümüzdeki yıllarda ortaya çıkabilecek potansiyel bir talebin görülmesi mümkündür.”

ABD’de 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan MassMutual şirketi, benzeri görülmemiş makro zamanlarda dijital ekonomiyi benimsedikten sonra maruz kalma Bitcoin‘i satın aldı. Wall Street milyarderi olan Paul Tudor Jones, bu yılın başlarında araştırma raporunda Bitcoin ile ilgili görüşlerini açıkladı:

GMI tarafından öne çıkarılabilecek ve bu varlık listesinden en çok ilgimi çeken kripto varlık Bitcoin’dir. Ben, para ya da kripto para düşkünü değilim. Yeni neslin yaptığı gibi kripto varlıklara yatırım yapan biri değilim. Ancak, sürekli değişiklik yaşayan bir ekonomik ortamda sermayemi korumaya çalışan yatırımcıyım. Bu, global ekonomideki ilk artışlara cevap veren araçlara yatırım yaptığından emin olmakla başlar. Bitcoin’in son zamanlarda olumlu geri dönüşe sahip olduğu göz önüne alındığında, varlığa güveniyorum.”

Pandeminin ilerlemesi, Bitcoin‘in daha fazla yatırımcı tarafından önem görüleceğini işaret ediyor. Ayrıca şu anda bir Bitcoin 19.522,20$ ediyor. Daha fazla kripto para ile ilgili haber okumak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir