Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Bitcoin Neden 33.000 $’ın Altına Düştü?

Bitcoin

Bitcoin, fiyat hareketini düşürmek için satış baskısının artmasından dolayı bugün itibarıyla bir haftadan fazla bir süreden sonra ilk kez 33.000 $’ın altında indi.

Coinbase Premium Aniden Azalmaya Başladı

Cointelegraph piyasaları ve TradingView’den gelen verilere göre, BTC/USD’nin bugün itibarıyla düşüş trendine devam ettiğini ve gün içerisinde %7’lik bir düşüş yaşayarak 33.000 $’lık destekten geri dönemediğini gösterdi. 19.01.2021 Salı gününden beri BTC’yi %13’ün üzerinde değer kaybettiren son hamle, Amerika Birleşik Devletleri kripto para borsası Coinbase’nin profesyonel ticaret kolu Coinbase Pro’da satışların yükselmesiyle oldu.

Coinbase Pro’nun hacmindeki büyük artışlar, son haftalarda yaşanan fiyat dalgalanmalarına da eşlik etti. Bu sefer, “Coinbase Premium” adı verilen bir azalma yaşandı ve satışın devam ettiği de duyuruldu. Mekandaki BTC/USD çifti ile diğerleri arasında fiyat farkı aniden azaldı. Zincir içi analitik kaynağı CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, beraberindeki grafiği yükleyerek Bitcoin satıcılarının Coinbase’den gelmiş gibi göründüklerini ve Coinbase Premium Endeksi’nin bir saat öncesinden beri negatif bir değer olduğunu da belirtti.

Ki Young Ju ayrıca Coinbase balinalarının sağlamlaşma için BTC’nin düşmesini isteyebileceklerini de duyurdu. Bir gün önce analist, balinaların borsalarındaki mevduatlara buna karşılık gelen bir artışı da vurgulamıştı ve bu da Bitcoin’in ticaret aralığının orta seviyesindeki veya altındaki fiyatlardan 30.000 ile 40.000 $ arasındaki fiyatlarda satmak veya takas etmek için potansiyel bir istek olduğunu açıkladı.

Bitcoin Balinalarının Savaşı!

BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaya başlamasından bu yana ortaya çıkan iki eğilimden birincisi, küçük yatırımcıların balinalara server transferiyken ikincisiyse her fiyat düzeltmesi sırasında arzın satın alınması oldu. Satışa rağmen bu hafta manşetlere çıkan alıcıların başında, bir günlük en büyük BTC alımını 600 milyon $’dan fazla sabitleyen yatırım devi Grayscale oldu. Çarşamba gününün sonuna kadar 24 saat içerisinde şirket 8.000 BTC daha arttıran firma, madenciler tarafından piyasaya eklenen arzdan çok daha fazlasını satın alarak büyük bir dikkat çekti.

Grayscale’nin CEO’su Michael Sonnenshein, bu hafta sanal bir konferansta, 2021’i karakterize edeceğine inanan ana trendlerden iki olarak kripto varlıkların ulus devlet tarafından benimsenmesini ve finansal danışmaların artan ilgisini özetledi.

Daha fazla BTC haberleri için buradaki bağlantıyı, Bitcoin’in güncel fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para ile ilgili haberler okumak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir