Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Bitcoin Dünyanın En Büyük 8. Varlığı Oldu!

Bitcoin, Facebook’u geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 809 milyar $’lık piyasa değeri ile dünyanın en değerli 8. varlığı oldu.

Bitcoin

Bitcoin Sıralamalarda Tırmanıyor!

Tesla, BTC’ye 1.5 milyar $ yatırım yaptığını ve BTC ile ödeme kabul etmeyi düşündüğünü açıkladığında BTC’nin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar yükseldi. İronik olarak, Bitcoin’in Tesla’nın kendisinden daha değerli bir varlık haline gelmesine katkı sağlayabilir.

Tesla piyasa değerine göre 822 milyar $’lık dünya varlıkları listesinde, 8. sırada bulunan BTC’den sadece %1.6 daha yüksek olan 7. sırada yer alıyor. Diğer yandan Facebook, 762 milyar $’lık bir değere sahip. Elon Musk’ın açıklamasının ardından BTC bugün 44.000 $’ı aştı. Geçen yılın sonunda, MicroStrategy’nin CEO’su olan Michael Saylor, şirketinin BTC’ye 1 milyar $’lık yatırımını açıkladı ve kurumsal açıdan BTC’ye yatırım yapma konusunda 1.400 işletme için görüşmelere ev sahipliği de yaptı.

Yüksek profili şirketlerden gelen kurumsal yatırım, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların MicroStrategy ve Tesla’nın daha yüksek fiyat hareketini nasıl beklediklerini not alarak piyasalara büyük bir alım sinyali gönderiyor. Temeller, ana akım finans ve kurumsal sektörlerde BTC’nin artan benimsenmesiyle istikrarlı bir şekilde yükseliyor. BTC, 2020’nin Kasım ayında Bank of America’yı aştığında dünyanın en iyi 20 varlığı oldu ve şimdi hedefleri daha da yükseldi.

Güncel Bitcoin fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla BTC haberleri için buradaki bağlantıyı, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesiyle ilgili olan haberi için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu makale yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir yatırım niteliği taşımamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir