Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Bitcoin 64.700 Doları Devirdi!

Bitcoin

Dünyanın lider kripto parası Bitcoin, bugün 64.748 $’la tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BTC dün 63.000 doları aşarak, son olarak 13 Mart’taki 61.700 $ rekorunu aşmayı başarmış ve yeni bir rekor kırmıştı.

Son 48 saatte yaşanan büyük yükselişin arkasında, popüler kripto para işlem platformları arasında yer alan Coinbase Global’in halka arz müjdesi gösteriliyor. Halka açılan ilk kripto para borsası olarak kayıtlara geçen Coinbase’nin bu hamlesi, kripto para endüstrisi tarihinin özellikle düzenleyiciler kanadına ulaştığı en büyük gelişmelerden biri olarak görülüyor. 2020 yılının son bölümünde MicroStrategy ve Square gibi dünyaca bilinen kurumların desteğini arkasına alan kripto paralar, Tesla’nın da BTC satın aldığını duyurmasıyla oldukça önemli yükselişler kaydetmişti.

BTC başta olmak üzere kripto para birimlerinin artan kabulü, piyasanın arkasında en önemli itici güç olarak yorumlanıyor. Bitcoin yılın başından bu yana %120 artış yaşadı.

Coinbase’nin 250 $’lık bir referans fiyat veren Nasdaq, hisse senedini 14 Nisan’da listeledi. ABD’li kripto para borsasının doğrudan listelenmesi, hem geleneksel hem de kripto para yatırımcı topluluğunda büyük bir heyecan oluşturdu. BTC ticaretinin borsada satışa sunulmasına izin veren ilk şirket unvanını kazanan Coinbase’nin ardından Kraken, eToro ve BlockFi gibi platformlarında bu yolu izleyebileceği düşünülüyor.

Daha fazla BTC haberleri için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para haberleri için buradaki bağlantıyı, güncel Bitcoin fiyatı için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu Bitcoin makalesi yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir yatırım niteliği taşımamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir