Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Bitcoin 50.000 $’ı Geçti!

Lider kripto para olan Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 50.000 $ direncini aşmayı başardı. BTC’nin fiyatının 16 Şubat sabahında 50.000 $’a çok yaklaşmasına rağmen kıramaması, bir süre konsolidasyon yaşanacağını düşündürmüştü. Şimdiyse BTC fiyatının 50.000 $’ı da aşıp 50.400 $’a kadar çıkması, konsolidasyonun ne kadar kısa sürdüğünü gösteriyor.

Bitcoin Artık 50.000 $!

Makalenin yazıya alındığı saat itibarıyla 50.253 $’dan işleme alının BTC, bazı borsalarda neredeyse 51.000 $’a kadar çıktı. Peki BTC fiyatını bundan sonra tam olarak neler bekliyor ve yükseliş nereye kadar devam edecek?

Bitcoin

Aslında bu seviye Bloomberg analizi Mike McGlone tarafından geçtiğimiz yılda tahmin edilmişti. Mike McGlone, 2021 yılında 50.000 $’lık BTC fiyatı görüleceğini söyleyerek yatırımcıları ellerinde bulunan BTC’leri satmamaları için tavsiyede bulundu.

BTC’nin Bu Rekoru Kuruları Teşvik Etti!

BTC’nin bu yükselişi 350.000 TL’ye kadar ulaşmasını sağladı. BTC’nin 50.000 $’lık fiyatı ise kurumların alımlarını durdurmak yerine yükseltmiş gibi duruyor. MicroStrategy bu rekora rağmen Bitcoin almak için 600 milyon $’lık tahvil sattığını duyurdu ve bu da tam olarak 50.000 $ rekorundan sonra yayımlandı.

Ünlü analist Josh Rager, BTC fiyatı ile ilgili yaptığı tahmininde kısa vadede 52.60 $ seviyesini görebileceğine değinmişti. Ünlü fon yöneticisi Scott Minerd ise BTC’nin fiyatının orta vadede 400.000 $’a kadar çıkabileceğini düşünüyor. Bu esnada Bitcoin fiyatında sert bir çekilme yaşanmasını bekleyenlerin sayısı da artıyor. Bitcoin fiyatı ise herkesi ters köşe yaparak yoluna devam ediyor.

Daha fazla BTC haberleri için buradaki bağlantıyı, güncel BTC fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para haberleri için buradaki, güncel kripto kurları için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu makale yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir yatırım niteliği taşımamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir