Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Bitcoin 50.000 $’a Yaklaşırken Altcoinler Neden Düşüyor?

Bitcoin fiyatının 49.000 $ üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı tarih olan 14 Şubat’ta altcoinler dik bir düşüş yaşadı. Altcoin piyasasındaki azalma zamanlaması kayda değerdi çünkü BTC yükselirken düzeltme yaşadı; ki bu genellikle olan bir şey de değildi.

Bitcoin

BTC Yükselirken Altcoinler Neden Düşüş Yaşadı?

Lider kripto paranın gücüne rağmen altcoin piyasasının geriye çekilmesinin iki ana nedeni var. İlk olarak BTC’nin fiyatı yeni bir rekor seviyeye çıktığında kripto para piyasasındaki hacmin çoğunu emdi. Bu da doğal olarak piyasanın BTC’ye yönelmesine ve altcoinlere daha az ilgi göstermesine sebep oldu.

İkincisiyse, genellikle altcoin piyasasının ivmesine öncülük eden Ethereum, BTC’ye karşı keskin şekilde bir düşüş yaşadı. Bu iki faktörün birleşimi, 50.000 $’lık direnç seviyesindeki BTC’nin etrafında oluşan belirsizlikler ile bir araya geldiğinde piyasasındaki satış baskısını yükseltti.

Kaleo olarak bilinen anonim bir tüccar, BTC’nin rallisini 50.000 $ olarak tahmin etmenin tartışmasız bir şekilde basit olduğunu belirtse de Bitcoin’in 50.000 $’ı aşıp aşamayacağı, kripto piyasasının kısa vadeli fiyat döngüsünü belirleyecek önemli bir soru olmaya devam ediyor. 50.000 $’ın biraz altındaki bu hareketi fark etmenin inanılmaz derecede basit olduğunu ve asıl sorunun, bundan sonra ne olacağı sorusu olduğunu söyleyen tüccar, kısa sağlamlaşmaya eğilim gösterdiğini ama ne kadar süreceğini de bilmediğini söyledi.

Bitcoin 50.000 $’dan ayrılmadan önce sağlamlaşırsa teorik olarak bu olay, öngörülebilir gelecekte altcoinlerin yararına olacaktır. Bir BTC yükseliş trendi sırasında altcoinler, Bitcoin bir ilk itici güç rallisinden sonra sağlamlaşma gösterdiğinde yükselme eğilimindedir. Bununla beraber, BTC arttığında veya hafif bir çekilme yaşandığında altcoinler genellike hem BTC hem de Amerika Doları karşısında büyük bir fiyat azalması yaşar.

Bitcoin

BTC’nin Yükselişte Olması Altcoinler İçin De Faydalı!

Şu anlık BTC, öngörülebilir gelecekte altcoin piyasasındaki satış baskısının bir kısmını hafifletebilecek olan yükseliş piyasa yapısını korumakta. Bir kripto para analisti ve tüccarı olan Scott Melker, BTC’nin art arda boğa bayraklı görmeye devam ettiğini açıkladı. Boğa bayrakları, bir aralıkta sağlamlaşma yaptıktan sonra varlık patladığında ortaya çıkan teknik analizde bir piyasa yapısıdır. Bu, genellikle uzun vadede sürdürülebilir olan merdiven benzeri bir artışı temsil eder.

Her yerde küçük boğa bayrakları görüldüğünü ve nihayet 7 retten sonra 48.200 $’ın üzerinde kapanış gerçekleştirdiğini belirten Scott Melker, direncin altında birleşmenin genellikle kırılmaya yol açtığına dikkat çekti. BTC yeni kurulan 48.200 $’lık destek alanını savunduğunu ve 48.200 $ ile 49.700 $ arasında sağlamlaştığı sürece başka bir kırılma da daha olası görüldü. BTC’nin başka bir patlama yapması halinde bu sefer altcoin piyasasının, BTC’nin ilk ani rallisinde bir ilk azalma yaşadıktan sonra Bitcoinle yükselebileceği kaydedildi.

Güncel Bitcoin fiyatını görmek için buradaki bağlantıyı, daha fazla bitcoin haberleri için buradaki bağlantıyı, güncel kripto kurları için buradaki, daha fazla kripto para haberleri içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu makale yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir yatırım niteliği taşımamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir