Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Bitcoin 44.000 $’ın Altında Düştü! Piyasadan 100 Milyar $ Silindi!

Son 1 haftada %20’den fazla değerlenen BTC, 44.000 $’ın altına indi. Bu pek çok uzmana göre Bitcoin için sağlıklı bir düzeltme gibi görünüyor.

Bitcoin

Bitcoin 44.000 $’ın Altında!

Toplam kripto para birimi piyasasının kapitalizasyonu son saatlerde yaklaşık 100 milyar $ kaybetti. BTC 44.000 $’ın altında düzeltme gördü. Bununla beraber, kripto para birimi haftalık olarak hâlâ %20’den fazla yükseliş yaşamış durumda. Özellikle piyasa parabolik hale geldiğinde düzeltmeler pek de sürpriz olmuyor. Pazar için tartışmasız en önemli gelişmelerden birinin ardından son 7 gün içerisinde BTC’nin fiyatı %20 arttı.

Bitcoin, Tesla’nın SEC’e belge sunarak 1.5 milyar $’lık devasa bir BTC alımını ortaya çıkardığı bu hafta başlarında artış yaşadı. BTC 50.000 $’a yakın bir yüksek seviyeye dokunda ve bugünün düzeltmesi birçok kişi için sürpriz olmamalı. BTC şu anda 44.700 $ civarında işlem görüyor ve Bitstamp’ta gün için en düşük seviyesi 43.746$ olarak açıklandı.

bitcoin grafiğ

Her durumda, uzun vadeli eğilim yüksek ölçüde bozulmadan korunuyor. Bununla beraber, bugünkü azalma, yaklaşık %80’inin long pozisyonlarda olduğu 1.17 milyar $’lık tasfiye gördü. Çoğu altcoin, 24 saatlik bir zaman diliminde yeşil renk eğilimini sürdürse de, son birkaç saat içerisinde de birçok altcoin düzeltildi. Bu en son azalma, BTC hakimiyeti %62 seviyesinde olduğundan toplam piyasa kapitalizasyonunun yaklaşık 100 milyar $’lık kısmının silinmesiyle sonuçlandı.

Güncel BTC fiyatı için buradaki bağlantıyı, güncel kripto kurları için buradaki bağlantıyı, daha fazla Bitcoin haberleri için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para haberleri için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu makale yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir yatırım niteliği taşımamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir