Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Bitcoin 33.000 Doları Geçerek Rekor Yaptı!

bitcoin

Cumartesi günü Bitcoin bu yazının yazılmasıyla beraber Investing.com Index üzerinde yaklaşık %12 değerinde artış gösterdi. Bu artışla beraber de 33.000 doların üstüne çıktı. Geçtiğimiz hafta yani son yedi gün içerisinde ise yaklaşık %28 değer kazandı. Bir önceki günü 29.359,7 dolarla kapatan BTC 4000 bin doların üstünde artarak rekor rakamlara ulaştı. Bu artışla beraber BTC’nin piyasa değeri ise 615,05B dolara kadar çıktı. Son 24 saatlik hacmi ise 57,09B dolar olarak belirlendi. Peki 2021 yılına girilmesiyle beraber tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaşan BTC’nin bu kadar yükselmesinin nedenleri nedir gelin onlara bakalım.

bitcoin

Bitcoin Neden Bu Kadar Yükseldi?

BTC’nin yükselişiyle beraber altcoinler de yükselmeye devam ediyor. En son teşvik paketiyle beraber ABD dolarının son birkaç yılın en düşük seviyesine geldi Bitcoin ise yükselmeye devam ediyor. Yükselişin temel nedenlerinden biri bu. Yükselişin diğer nedenlerinden biri ise kripto para alanına ve özellikle de BTC’ye kurumsal yatırımcı akını ve analistlerin söylediğine göre en iyi borsalarda satış baskısının olmaması.

bitcoin
COİNBASE-BTC grafiği Kaynak: Tradingview

Daha fazla kripto para ile ilgili haberler okumak için buradaki bağlantıyı, daha fazla Bitcoin ile ilgili haberler okumak için buradaki kullanabilirsiniz. BTC’nin resmi sitesini ziyaret etmek içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir