Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Yatırım Efsanesi Bill Miller’dan Bitcoin Hakkında Açıklama!

Miller Value Partners’ın kurucu ortağı ve ünlü yatırımcısı olan Bill Miller, Bitcoin olmadan portföy sahibi olmanın büyük hata olduğunu dile getirdi. Bill Miller, 2020 yılının 4. çeyreğinde gelir stratejine ilişkin mektubunda, Bitcoin’in yararlarını okuyuculara gösteremeye çalıştı ve geçmişte BTC sahibi olmanın ileriye dönük bir yanlış olacağına bile değindi. Bill Miller, BTC’nin volatilitesine ve diğer olası dezavantajlarına rağmen eğilimin BTC’nin sürekli artan taleple karşılaşan bir kripto varlık olduğunu gösterdiğini savundu:

BTC, son 10 yılın 8’inde en iyi performans gösteren bir kripto varlık oldu ve yıllık performansı, bir sonraki en iyi performans gösteren Nasdaq’ı geçtiğimiz 10 yıl içinde 10 kat uçurdu. BTC sahibi olmamak büyük hata oldu ve bunun doğru olmaya devam edeceğini umuyoruz. Uzun vadeli bir mum grafiği, dalgalanmaları Müsamaha etmeye istekli uzun vadeli sahiplerin BTC’ye artan talebini açıkça temsil eden önemli dalgalanmalar olmasına rağmen giderek artan düşükler gösteriyor.

Arzdan dalayı sürekli daha hızlı büyüyen 12 yıllık talep kaydı bulunuyor ve bu noktada BTC satın almamak; uzun süredir devam eden ve giderek daha güçlü bir eğilimde tersine döneceğine dair bir inancı gösteriyor. Neredeyse her uzun vadeli Bitcoin sahibi, BTC’de diğer kripto varlıkların hepsinden daha yüksek bir getiri oranı kazandı ve bunu anlayanlar, bu noktada marjinal likiditelerini diğer kripto varlıklara yatırmak için çok az bir neden görüyorlar.”

Bill Miller: Bitcoin Küresel Bir Finansal Devrimin İndikatörü Olabilir!

Bill Miller, nispeten küçük bir piyasa değeri varken en büyük birleşik yukarı yönlü likiditeye ve potansiyele sahip varlıklar olarak BTC’yi vurgulamaya devam ediyor:

BTC’nin likiditesini yukarı yönlü potansiyeliyle birleştiren başka bir varlık daha ortaya çıkmadı. BTC, muazzam bir pazarda hala gelişmekte olan ve sahipsiz bir teknolojidir; dağıtık yönetişim ile parlak, mantıksal olarak tutarlı bir protokole sahiptir.

Dünya Bankası, IMF ve OECD’den alınan verilere göre, 2020’nin sonunda dünyadaki toplam para miktarının 130 trilyon $’ın üstünde olduğunu gösteriyor. 700 milyar $’lık bir piyasa değeriyle Bitcoin, bazı belirgin avantajlara rağmen dünyadaki tüm muhasebe sistemlerinin yaklaşık % 1’ini temsil ediyor.”

Bill Miller, BTC’nin elde ettiği başarının ve bu başarının çok büyük olmasına rağmen büyümesinin küresel bir finansal devrimi işaret ediyor olabileceğine de değindi:

Dünya, görünüşte olası olmayan ama çok büyük bir etkisi olan olaylar tarafından yönetiliyor ve şimdiye kadar tüm göstergeler BTC’nin de böyle bir şey olduğunu bize gösteriyor. Tercih edilen değişim araçları uzun döngülerde hareket etme eğilimindedir ve kendimizi fark etmeden devam eden büyük bir küresel dönüşümün ortasında bulabiliriz.”

Daha fazla Bitcoin ile ilgili habeler okumak için buradaki bağlantıyı, BTC’nin güncel fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para haberleri için buradaki, güncel kripto kurlarına göz atmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu makale yatırım tavsiyesi değildir. Sadece haber niteliği taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir