Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Amerika Piyasaları Yükselişte!

amerika piyasaları-finans haritası1

Teşvik paketi konusunda kaydedilen ilerlemeyle birlikte Amerika piyasaları yükselişe geçti. Teşvik paketinin yanında endekse güçlü kazançlarda destek çıkıyor. Bu iki etkenle birlikte Amerika piyasalarına pozitiflik hakim oldu. Mart ayına ilişkin Dow Jones 30 Vadeli İşlemleri 300 puanın üstünde bir artış gösterdi. Dow Jones endeksi ise yine 300 puanın üstünde yükseldi. S&P 500 ve Nasdaq 100 endekslerinin tablolarına da yeşil renkler hakim. Oysa ki bahsettiğimiz bu endeksler geçen hafta Ekim ayından bu yana görülen en kötü haftalarını geçirmişlerdi.

amerika piyasaları-finans haritası2

Dün yani 1 Şubat pazartesi günü ABD Başkanı Joe BIDEN teşvik paketi hakkında konuşmak için on kişiden oluşan Cumhuriyetçi senatör grubu ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonucunda demokratlar cumhuriyetçilerle fazla tartışma yaşanmaması için 1,9 trilyon dolarlık ortak bir bütçe tedbiri sundu. Tam olarak birlik sağlanamasa da bu sonuç piyasaları pozitif yönde etkilemeyi başardı.

amerika piyasaları-finans haritası3

Borsa ile alakalı daha fazla makaleye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Güncel Dow Jones 30 Vadeli İşlemleri değerleri için buraya, S&P 500 değerleri için buraya, Nasdaq 100 değerleri için buraya, Dow Jones endeksi için de buraya tıklayabilirsiniz.

Amerika piyasalarıyla alakalı bu makale yatırım tavsiyesi değildir ya da yatırım niteliği taşımamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir