Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Altın Fiyatları Yeniden Yükselebilir!

altın fiyatları

Bildiğiniz üzere yeni ABD başkanı BIDEN’ın bu hafta yemin töreni gerçekleşti bu yemin töreni sırasında ekonomiyle ilgili yaptığı açıklamalar doğrultusunda altın fiyatlarında yükselme gerçekleşti. Haftanın sonraki günlerinde altın değerlerinde düşüş yaşansa da yeni bir artış rallisinin başlangıcı olabilir.

altın fiyatları

Analistlerin Altın Fiyatların Hakkındaki Düşünceleri

Hafta ortasındaki olumlu hareketlenmelerin sebebi, Biden’in sunduğu yeni 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketi getirilme önerisi ve Hazine Bakanı Yellen’ın teşvik paketi hakkında olumlu yorumlar yapmasıyla bu ekonomi hakkında piyasada çok fazla iyimserlik hakim oldu. OANDA da çalışan üst düzey piyasa analisti Edward Moya’nın bu konudaki fikirleri şöyle: “Bu durumun başka bir yükseliş aşamasına yol açabileceğini gösteren artan bir beklenti var. Bu hafta kısa vadelide 1,900 $ seviyesinin direnç olması muhtemel ve önümüzdeki ayın ortasında ise 1.950 doları görebiliriz.”

Hazine Bakanı Yellen’a ABD doları sorulduğunda ABD zayıf bir para birimibe sahip olamayacağını ve bunu yapma girişiminde bulunan ülkelere de karşı çıkacağını söyledi. Ayrıca, hükümet harcaması alakalı konuşurken ise şimdi “büyük davranmanın” daha iyi olduğunu vurguladı.

altın fiyatları

Altın ile ilgili daha fazla haber okumak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Güncel Altın değerlerine bakmak istiyorsanız da buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir