Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

Son 10 Yılda Altın Fiyatları En Kötü Ocak Ayını Geçiriyor!

altın fiyatları

Altın fiyatları son 10 yıldaki en kötü ocak performansını 2021 Ocakta kaydedecek gibi görülüyor. Bunun en büyük nedeni ise FED’in para politikasında değişikliğe gitmemesi ile birlikte dolar fiyatlarındaki artış oldu. Doların güçlenmesiyle birlikte Altın değer kaybetti. FED çarşamba günkü toplantıda yaptığı açıklamalar doğrultusunda istihdam ve enflasyonda belirgin bir ilerleme görülene kadar aylık 120 milyar dolar değerindeki varlık alım programını sürdüreceğini söylemişti. Bunun devamında FED Başkanı Powell merkez bankasının varlık alım programında bir azaltmaya gitmeyeceğini çünkü alım miktarında değişiklik yapmanın biraz zaman alacağını söylemişti. 2011 yılından bu yana en kötü ocak ayının gerçekleştiren Altın fiyatları bu ay %2,50 üzerinde düşüş gerçekleştirdi. Haftanın genelinde değer kaybeden Altın dün yükselişe geçti ve %0,31 yükselerek gün sonunda 1.846,09 dolardan işlem gördü.

Gram Altın Fiyatları

Gram altın perşembe günü 441 TL değerine kadar yükseldikten sonra 434 TL seviyesine çakılmıştı. Gram Altın cuma günü yatay bir seyir izleyen Gram Altın gün sonunda %0,21 düşerek 434,835TL’den işlem görerek günü tamamladı. Gümüş fiyatlarında ise yükselme görülüyor. Nedeni ise Reddit kullanıcılarının organize olarak aynı Game Stop hisselerinde yaptıkları gibi gümüşün değerini yükseltiyorlar. Küçük yatırımcıların bir olarak gümüş fiyatlarına odaklanmalarıyla %7 yükseldi.

altın fiyatları

Altın ile alakalı daha fazla haber ve makaleye ulaşmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Güncel GAU/TRY kurunun değerini öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz ve Güncel Gümüş fiyatlarına da buradan ulaşabilirsiniz. Güncel Altın değerlerine bakmak istiyorsanız da buraya  tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir