Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

29 Ocak Dogecoin Fiyat Analizi!

Dogecoin

WallStreetBets topluluğu, ABD borsasında işleme alınan GameStop (GME) işlemlerinin Robinhood ve TD Ameritrade gibi çeşitli aracı platformlarda askıya alınmasıyla birlikte kripto para piyasasına yöneldi. WallStreetBets topluluğunun ilk hedefi popüler kripto para olan Dogecoin oldu.

WallStreetBets rüzgarını arkasına alan DOGE için gün içerisinde %400’e varan artış kaydetti. Ancak akıllardaki soru şu: DOGE’de yaşanan artış bir pump’tan ibaret mi yoksa uzun vadeli yükselişin ilk adımı mı? DOGE’nin yanı sıra kısa vadeli bir konsolidasyon döneminin ardından BTC’de Elon Musk’ın yaptığı paylaşımla birlikte harekete geçti. Popüler kripto para birimi BTC’nin piyasa hakimiyeti %64.4’e çıktı.

Dogecoin Artışa Doymuyor!

Geride bıraktığımız son 7 gün içinde yaklaşık %1.000’lik bir artış yaşayan DOGE, şu anda yatırımcıların heyecanla takip ettiği kripto paralar arasında. Gelin bir de Dogecoin’in grafiğini inceleyelim.

Dogecoin

DOGE şu anda saatlik grafikte azalma trendinde gibi görünüyor. Analistlere göre DOGE 0.05 $ seviyesinin altında kalmaya devam ederse 0.025 $ destek seviyesini yeniden test edebilir. Öte yandan DOGE’nin RSI göstergesi de aşırı alım bölgesinin eşiğinde olduğu için azalma beklentileri de güçleniyor. Dogecoin, yeni bir artış trendi için güç kazanmak amavıyla en yakın destek noktası olan 0.028 $ seviyesine düşebilir.

DOGE, mevcut artışını uzun vadede sürdürebilmek için yeterli likiditeye sahip değil. Bu sebeple, 0.014 $ seviyelerini yeniden test edebilir. Bununla beraber, böylesine devasa artışın ardından fiyat düzeltmesi de olacaktır.

Daha fazla kripto para haberleri için buradaki bağlantıyı, DOGE’nin güncel fiyatı için buradaki bağlantıyı, güncel kripto kurları içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu makale yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir