Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

29 Aralık Litecoin Analizi, Litecoin İçin Sıradaki Hamle Ne?

29 Aralık itibarıyla Litecoin 130$ seviyesinden işlem görüyor. Litecoin, 24 saatlik süre boyunca gözle görülür bir azalma yaşarken son 7 gün içinde %23’lük bir artış gösterdi. Kripto para piyasasının genel duyarlılığı son 24 saatlik sürede azalma eğilimi gösterdi ve çoğu kripto para dünkü seviyesine göre biraz azalma yaşadı. Bununla birlikte yükseliş faaliyeti süresince çoğu varlık, 1 haftalık süreç boyunda çift haneli kârlar kaydetti.

Litecoin için son 2 aylık süreç nasıldı?

Diğer kripto paralar piyasaya hükmederken, kasım ayının en yüksek seviyesi olan 90$’lık V şeklinde toparlanmayı tamamlamak için Litecoin fiyatı aralık ayına sağlam bir başlangıç yaptı. Ancak yükselişi çok uzun sürmedi ve kısa bir süre sonra fiyat düşüşe geçti. 2 Aralık ile 11 Aralık tarihleri arasında LTC fiyatı, 70 dolar seviyesine kadar inerken azalan bir destek hattı ile işleme alındı. Düşüş 70 dolarlık destek seviyesinde durdu ve fiyatı hızla 80 dolara kadar çıktı.

16 Aralık’ta, LTC öğleden önce 100$’ın üstüne kadar çıkarken diğer kripto paralar hücum etti. Fiyat, yukarı hareketine devam etmeden kısa bir süre içinde aynı seviyeye geldi. Yükseliş ivmesi artan düşüş baskısı tarafından durdurulmadan önce fiyatı 120$ seviyesinin üstüne çıktı. Fiyat, güçlü bir destek seviyesi olarak hareket eden ve alıcıların düşüş baskına karşı savaşmasını ve piyasa hakimiyetini yeniden ele almasını sağlayan 100$ bandına geri döndü. Fiyatı 120$ kadar yükseldi ve 130$ seviyesinin üstüne çıkmayı da başardı. O zamandan beri fiyat düşerken, LTC’nin güncel fiyatı 130$ civarında işlem görmekte.

LTC için teknik göstergeler ne anlatıyor?

Teknik göstergelerden MACD, iki EMA’nın yakınsak görünmesi nedeniyle düşüş ivmesinin de arttığını gösteriyor. Litecoin 130$ seviyesinin üzerinde kalmaya devam ederse düşüş ivmesinin de ortadan kalkacağı düşünülüyor. Bollinger bantları şu anda sıkışık durumda ancak ayrışma göstermemekte, bu da LTC’nin fiyat oynaklığı artmadan önce mevcut seviyede daha fazla yan hareket gözlemleyebileceği anlamına geliyor. RSI bu fikri güçlendiriyor ancak son geri çekilmeden sonra gösterge nötr bölgeye dönüyor ve oynaklıkta bir artış olduğu tespit ediliyor.

Haftalık grafiklerde Litecoin’in fiyatı sürekli Bollinger Bantlarının üst sınırı üzerinden işleme alındığı için güçlü bir kripto koşusunda gibi görünüyor. Bollinger Bantları geniş ve Litecoin yüksek oynaklık göstermeye devam ettikçe daha da fazla farklılaşma gösterecek gibi duruyor. MACD ayrıca, iki EMA’nın daha da uzaklaşmasıyla artan yükseliş ivmesini belli ediyor.

LTC haftayı 145$ seviyesinin üzerinde kapatırsa, Litecoin’in 2021’in ilk haftasında 150$’ın üstüne çıkarak yukarı doğru hareketine devam etmesi beklenebilir bir durum. Bununla birlikte LTC fiyatı mevcut seviyede olursa, 100$’da geri dönmesi beklenebilir.

Daha fazla kripto para haberleri okumak istiyorsanız buradaki bağlantıyı kullanabilir, LTC’nin resmi sitesini ziyaret etmek istiyorsanız buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir