Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

24 Ocak XRP/USD Teknik Analizi!

Toplam piyasa değerine göre en büyük 5. kripto para birimi olan XRP (Ripple), kripto para piyasasının volatilitesine rağmen 0.25 $ ile 0.29 $ arasında git gel yapmaya devam ediyor. BTC fiyatı kısa süre önce 28.800 $’a kadar düşerken Ethereum’da 1.000 $’ın altına inmeye riskiyle karşı karşıya kaldı.

XRP’nin Fiyatı 0.27 $’a Takıldı

Buna rağrem Ripple’nin 0.27 $ seviyesinde neredeyse çivi çaktığı ve burada yatay seyretmeye devam ettiği görünüyor. Ripple fiyatının düşüşlere karşı dayanıklı olması iyi olsa da yükseliş anında yerinde sayması yatırımcıların tepkisini çekmekte. Ripple’nin 24 saatlik işlem hacminde önemli bir azalmda var. Ripple’nin 24 saatlik hacmi özellikle delist haberlerinin geldiği anlarda inanılması güç bir artış yaşamıştı. Bunun ise satış odaklı baskı olduğu biliniyor. Fiyat, rekor hacme ulaşıldığı anlarda ser düşüp 0.50 $’dan 0.17 $’a kadar düştü. Şu an 0.27 $ seviyesinde sabit kalınmasının nedeni de düşen işlem hacmi olabilir. Yatırımcılar şu an ne Ripple almak istiyor ne de satmak istiyor. Ancak projeye gerçekten inanların ellerindeki Ripple’ları satmayıp bekledikleri görünüyor.

XRP/USD Teknik Analizi!

XRP/USD teknik analizinde bile bu durum net bir şekilde gözüküyor. Ripple fiyatı daha önceki haftaya göre daha stabil gibi gözükse de son 24 saat içinde yeşil bir görünüm almayı başardı.

XRP Grafiği

Ripple/USD teknik analizine bakıldığında özellikle saatlik grafikte 0.27955 $’ın kritik bir direnç seviyesi olduğu görülüyor. Aynı zamanda yerel direnç noktası olarak görülen 0.27995 $’un üzerine çıkılması durumunda fiyat 0.28 $ ve devamına kadar yükselebilir. Ripple yatırımcılarının uzun süredir kırılmasını beklediği bu direnç noktası, işlem hacmini de arttırabilir.

Ripple İçin Yükseliş mi Bekleniyor?

Ripple grafiğinde yükselen kanal formasyonu oluşuyor ve bunun 0.33 $’a işaret ettiği görünüyor. Yükselen kanal formasyonunun son noktasında yani 0.33 $’a ulaşılması durumunda ise sıradaki direnç noktası 0.35 $ olacaktır. Ripple eğer 0.35 $’ı kırmayı başarırsa Ripple’nin fiyatının 0.42 $’a kadar ciddi bir engeli yok. Ripple yatırımcıları için RSI ve MACD indikatörleri de iyi sinyallar veriyor. Bu durumda Ripple’nin kısa sürede 0.29 $’ı görmesi mümkün gibi duruyor. Tabii ki kripto para piyasasının genel gidişatı Ripple için de büyük önem taşıyor. Bitcoin fiyatının yeniden aşağı yönlü kayması, bütün durumu değiştirebilir. Ripple fiyatının böyle bir durumda asıl desteği ise 0.24 $ olabilir.

Daha fazla XRP ile ilgili haberler okumak için buradaki bağlantıyı, güncel XRP fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para haberleri için buradaki bağlantıyı, güncel kripto kurları içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir