Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

24 Ocak Bitcoin Fiyat Analizi!

21 Ocak’taki büyük düzeltmeden sonra, kripto endüstrisinin geri kalanı yukarı yönde bir geri çekilme kaydetti, ancak Bitcoin için sonuç aynı olmadı. Chainlink, ETH ve DOT gibi varlıklar son direnç seviyelerinin üzerinde ancak Bitcoin için yavaş bir toparlanma oldu. Önümüzdeki birkaç hafta içine durum daha iyi bir hale gelebilir, ancak BTC’nin önümüzdeki birkaç hafta içinde ivme kazanmasına izin verebilecek birkaç gözlem de yok değil.

Bitcoin’in 4 Saatlik Grafiği

Bitcoin 4 Saatlik Grafik
Kaynak: Tradingview.com

gündeki yaşanan çöküşten önce, BTC zaten 36.500 $’ın üzerindeki bir pozisyonu konsolide edememişti. Ancak son gerileme varlığın 33.000 – 34.000 $ aralığının altına düştüğüne tanık oldu. Bir dip, BTC’yi yıllık açık değerlenmesine geri alarak 28.880 $ olarak kaydetti. Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde, BTC’nin fiyatı, varlığın hemen aralığını 33.000 – 34.000 $ arasında yeniden teste izin verebilecek bir yükseliş flaması şeklini alıyor. Düşüş endişelerinden biri, 50 Hareketli ortalamanın şu anda piyasada genel bir direnç olarak aktif olduğu bir gerçektir.

Pazar Gerekçesi

Basın zamanında, piyasa göstergeleri belirli bir metrik olmasına rağmen artış senaryosuna doğru gidiyordu. Stokastik RSI, gösterge önümüzdeki birkaç gün içerisinde alım bölgesinde aşırı düşüş eğilimi olabileceğinden küçük bir düzeltme olabileceğini öne sürdü. Müthiş Osilatör, grafiklerde güçlü bir şekilde toparlanıyor gibi duruyordu. Ancak artış ivmesi piyasada yüksek bir yoğunluk kazanmadı. Son olarak RSI veya Göreceli Güç Endeksi dengeli göründü, ancak aşırı satış bölgesinde yeniden teste alındıktan sonra artış yaşadı. Daha fazla satın alma baskısı, eğilimi daha yüksek bir yöne doğru çıkartabilir.

Sonuç

BTC, gelecek hafta acil direnç aralığını yeniden test edebilmelidir. Ancak 40.000 $’a doğru ilerlemeye devam etmesi için BTC’nin 33.000 – 34.000 $’ın üzerinde konsolide etmesi gerekiyor.

Daha fazla Bitcoin ile ilgili haberler için buradaki bağlantıyı, güncel BTC fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para ile ilgili haberler için buradaki bağlantıyı, güncel kripto kurlarına göz atmak içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Not: Bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir