Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

2021 Ocak’ta Yeni Bir Bitcoin Yatırım Fonu Geliyor!

Ortaya çıkan son bilgilere göre Anthony Scaramucci tarafından yatırım şirketi SkyBridge Capital’in halihazırda Bitcoin’de 182 milyon $ yatırımı bulunmakta. Ve bir yatırımcı broşüründe şirket lider kripto para biriminin “dijital altın” olduğunu da açıkladı.

Yeni Bitcoin Yatırım Fonu!

CoinDesk’e göre, şirket yönetimi atlında toplamda 9,3 milyar dolarlık varlığa sahip. Önümüzdeki yılın Ocak ayında SkyBridge BTC Fund LP adlı bir BTC fonu başlatacak. Ayrıca yatırımcı broşüründe de şirketin hali hazırda bir BTC yatırımının olduğu da açıklanmakta Bahsi geçen broşürde konuyla ilgili olarak “SkyBridge, yatırım fonları adına BTC‘ye 182 milyon $ yatırım yaptı.” ifadeleri kullanılmış.

Yapılan açıklamalara göre SkyBridge’nin Bitcoin fonu yalnızca akredite sunulacak ve minimum 50.000$ yatırım gerektirecek. Fonun halihazırda BTC‘ye 25 milyon $ yatırım yaptığı ve 4 Ocak’ta itibaren açık olacağı da duyuruldu. Broşür, Bitcoin’i “dijital altın” olarak tanıttı ve hatta “dijital altın olmak altın olmaktan daha iyidir” diye de ekledi. Ayrıca broşür Bitcoin‘i, zaman içinde daha az riskli hale gelen ve çekici arz-talep dinamiklerine sahibi gelişmekte olan bir kripto varlık sınıfı olarak da tanımladı.

SkyBridge, düşük faiz oranları ve “benzeri görülmemiş para basımı” ile birlikte artan bireysel ve kurumsal benimsemeyi “emlak, altın, sanat ve BTC gibi kıt varlıkların sağladığı getirileri destekleyen unsurlar olarak nitelendirmekte. Ayrıca yapılan açıklamalara göre SkyBridge, BTC‘n’in depolanması için Silvergate ve Fidelity Digital Assets ile ortaklık kurdu.

BTC’de Benimsenme Artıyor!

Bahsi geçen broşürde ayrıca BTC‘ye karşı Wall Street’ten daha fazla benimsenmeye işaret ediliyor ve Citibank, BlackRock ve JPMorgan gibi firmalardaki yöneticilerden de alıntılar bulunuyor. Goldman Sachs’ta eski bir başkan yardımcısı olan ve özellikle Donald Trump’ın Beyaz Saray İletişim Direktörü olmasının ardından popülerlik elde eden Scaramucci’nin yatırım şirketi, diğer birkaç büyük şirket kripto para birimine yatırım yaptığını açıkladıktan sonra Bitcoin yatırımı yapmaya başladı. Örneğin; 2020 yılı içinde MassMutual, Square ve Micro Strategy büyük miktarda BTC yatırımı yaptı ve bu şirketlerin Bitcoin yatırımı yapması diğer kurumlara da cesaret kazandırdı.

BTC İçin Tam Zamanı!

Bunların ek olarak Scaramucci bu ayın başında yaptığı yorumlarda şirketin BTC yatırımı konusunda geç kalmadığı tam tersine tam zamanında yatırım yaptıklarını dile getirmiş ve yatırımcıların vakit kaybetmeden BTC yatırımı ile tanışmak istediğini de açıklamıştı.

Daha fazla kripto para ile ilgili haberler okumak istiyorsanız buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bitcoin’in resmi sitesini ziyaret etmek içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir