Finans Haritası

Finans dünyası hakkındaki gelişimleri öğrenin.

2021 Kripto Para Alımlarının %97’si Bitcoin!

Bitcoin 2021 yılına adeta bomba gibi bir giriş yaptı. Kripto para dünyasındaki liderliğini pekiştirdiği 2021 yılında BTC birçok yeni yatırımcıyı piyasalara çekti.

01 – 25 Ocak Bitcoin Grafiği!

Dijital varlık yatırım şirketi CoinShares’in 25 Ocak tarihindeki raporuna göre, 2021 yılının başlamasıyla birlikte 25 Ocak tarihine kadar yapılan kripto para satın alımlarının %97’si Bitcoin!

Bitcoin

BTC, 2021 yılında cüzdanlarda alım-satımı yapılan dijital varlık yatırım ürünlerinin %83’ünü oluşturuyor. Bununlar birlikte BTC yatırım ürünleri, toplam BTC trade cirosunun sadece %6.5’ini temsil ediyor. Ocak ayının başında yaşanan güçlü boğa piyasası esnasında BTC’nin günlük işlem hacimleri büyük ölçüde yükseliş yaşadı. 2020’de ortalama 2.2 milyar $’ken 2021’de 12,3 milyar $’a yükseldi.

Ayrıca CoinShares, Kripto para yatırım ürünü alımlarının, kısa süren satış döneminin ardından geçtiğimiz hafta 1.3 milyar $’lık bir rekor değere ulaştığını duyurdu. CoinShares’in verilerine göre, piyasa değerine göre BTC’nin ardından en büyük 2. kripto para birimi olan Ethereum, geçtiğimiz hafta revaçtaydı. 34 milyon $’lık Ethereum alımı gerçekleştiğini belirten CoinShares verilerinde, yatırımcıların temkinli davrandıkları için 2020 yılı Aralık ayı başından beri çok az işlem açtıkları da belirtildi.

Daha fazla BTC haberleri için buradaki bağlantıyı, güncel Bitcoin fiyatı için buradaki bağlantıyı, daha fazla kripto para haberleri için buradaki bağlantıyı, güncel kripto kurları içinse buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir